Legendární loď snů Titanic inspirovala množství knih, článků a filmů včetně filmu „Titanic“ z roku 1997 s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích. Rok 2022 je také oslavou 25. výročí slavného zfilmování.

Před potopením byl Titanic proslavený svým mimořádným designem a krásou. Představoval tak ultimátní loď snů. My Vám tuto legendu představujeme v podobě mince, kterou měli na palubě stovky cestujících Titanicu.

Tento rok oslavujeme 110. výročí potopení slavného parníku Titanic, proto jsme nově do nabídky Národní Pokladnice zařadili tuto historickou minci. Tato bronzová britská mince z roku 1912 vydaná králem Jiřím V. je ve velmi dobré kvalitě zachovalosti. S nejikoničtějším zobrazením Britannie, sedící na pobřeží. Uložená v exkluzivním balení, které je limitované 1000 kusy včetně Certifikátu autentičnosti a karty s příběhem mince.

 

Objednávkou získáte:

  • Historickou minci starou 110 let
  • Minci ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
  • Exkluzivní balení, limitované 1000 kusy
  • Certifikát autentičnosti a kartu s příběhem mince

 

Oslavte spolu s touto překrásnou historickou mincí 110. výročí potopení legendárního Titanicu. Lodi, která se bude vždy pojit s tragédií, ale příběhy cestujících v nás budou rezonovat navždy!

Titanic ztroskotal už během první plavby, 14. dubna 1912. Dvacet minut před půlnocí se kvůli vysoké rychlosti, špatnému kurzu a nevhodným světelným podmínkám střetl s ledovcem. Necelé tři hodiny pak klesal ke dnu. Špatná byla i organizace záchranných prací a zároveň i nedostatek a zastaralost záchranných člunů. Nakonec během neštěstí přišlo o život více jak 1500 cestujících a posádky, mezi kterými byli i jedni z nejbohatších lidí světa a slavné osobnosti. Na základě této tragédie došlo ke změnám v bezpečnosti lodní dopravy.

První snahy o nalezení vraku lodi se objevily záhy po jeho potopení. V místě, kde se Titanic potopil, hloubka dosahuje přibližně čtyři kilometry. To bylo na tehdejší úroveň techniky příliš. V roce 1980 se o jeho nalezení snažil Jack Grimm, multimilionář z Texasu, ovšem opět neúspěšně. Následoval jej geolog Robert D. Ballard, který jako první objevil v roce 1985 vrak parníku. Jelikož je Titanic velmi poškozen korozí, nebyl proto zatím vyzvednut z hlubin oceánského dna. Hrozí totiž, že při zvedání by se mohl rozpadnout na kusy, a to i díky mnoha baktériím, které na vrak působí.

ANO, zašlete mi prosím historickou minci Penny z roku 1912 za cenu 490 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc originální balení s Certifikátem autentičnosti.

Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Broz
Průměr:
31 mm
Hmotnost:
9,40 g
Kvalita:
VF
Nominální hodnota:
1 Penny
Země původu:
Velká Británie
Rok emise:
1912
Limitace:
1 000 ks