Jan Amos Komenský byl nejvýznamnější český myslitel a zakladatel moderní pedagogiky. Na jeho počest vyrazila Národní Pokladnice pamětní medaili připomínající 425 let od narození tohoto pedagoga, filozofa a humanisty, který je známý jako "Učitel národů".

Nádherná pamětní emise je vyražena do 5 uncí = 155,5 g ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě. Výjímečnost tohoto mistrovského díla je podtržena vysokým reliéfem a vroubkovanou hranou. Tu můžete na pamětní medaili této specifikace obdivovat poprvé v Národní Pokladnici.

Numismat má rovněž extrémně nízkou limitaci – bylo vyraženo pouze 425 ks pro celý svět! Každý exemplář má navíc individuální číslo na reversu emise. Získáte tak svůj vlastní unikát, který uctívá Jana Amose Komenského!

Na aversu medaile je vyražen portrét Jana Amose Komenského vytvořený podle známé práce Maxe Švabinského. Základem kompozice reversu je zeměkoule z Komenského díla Orbis Pictus. V jejím středu se nachází vyobrazení beránka, symbolu Jednoty bratrské, jejímž posledním biskupem byl právě Jan Amos Komenský

Grafický návrh této výjimečné pamětní medaile je dílem významného českého akademického sochaře a medailéra Vladimíra Oppla.

Elegantní dřevěná kazeta

Rezervací této unikátní 5uncové medaile získáte:

  • 155,5 gramů ryzího stříbra (999/1000)
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Vysoký reliéf a překrásné detaily
  • Extrémně nízkou limitaci – pouze 425 kusů pro celý svět!
  • Individuální číslování na reverzu– každá emise je unikát
  • Elegantní dřevěnou kazetu a Certifikát autentičnosti

Numismat je uložen do speciální dřevěné kazety, která byla zhotovena výhradně pro tuto výroční emisi. Součástí zásilky je též Certifikát autentičnosti, který potvrzuje všechny výše uvedené parametry emise.

Vzhledem k unikátnímu zpracování a vysokému zájmu o tento exkluzivní numismat, který najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice je jeho dostupnost velice nízká.

J. A. Komenský - Učitel národů v 5 uncích ryzího stříbra

Jana Amose Komenského (1592–1670) lze stručně charakterizovat jako geniálního pedagoga a vizionářského reformátora, který svými plány a myšlenkami předběhl dobu, v níž žil. Je považován za zakladatele moderní pedagogiky a vysloužil si přízvisko Učitel národů. Vytvořil originální pedagogickou soustavu v českých zemích, zabýval se všeobecnou teorií výchovy a didaktikou, vytvořil metodiku pro výuku jazyků a sepsal řadu originálních učebnic.

ANO, zašlete mi prosím minci z 5 uncí ryzího stříbra Jan Amos Komenský za cenu 15 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a elegantní box. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
60,15 mm
Hmotnost:
155,5 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita - leštěné razidlo
Země původu:
Česká republika
Rok emise:
2017
Limitace:
425