Národní Pokladnice Vám s radostí nabízí pamětní sadu, která připomíná mimořádnou událost  – 90. výročí vyražení mince Double Eagle (dvojitý orel), která se v roce 2002 stala nejcennější mincí na světě.  

AVERS REVERS
Znak emitenta - Gibraltar a nominální hodnota Liberty, americký orel a nápis IN GOD WE TRUST (V Boha věříme)


Zlatá bankovka US Dollar

Zlatou minci dostanete vloženou do unikátního sběratelského minialba spolu s originální americkou bankovkou One US Dollar - parciálně zušlechtěnou ryzím zlatem 999/1000!

Dárek - pozlacená bankovka US Dollar

 

Jako DÁREK navíc získáte elegantní numismatické rukavice!

Americký sochař Augustus Saint-Gaudens navrhl motiv dvacetidolarových zlatých mincí emitovaných v první třetině 20. století (1907-1933). Ohlas mezi sběrateli získaly pod názvem Double Eagle (dvojitý orel).

Tehdejší prezident Spojených států amerických Franklin D. Roosevelt ve snaze zmírnit hospodářkou krizi roku 1933 oznámil, že zlaté mince přestávají být oficiálním platidlem USA. Těchto dvacetidolarových zlatých mincí bylo původně v roce 1933 vyražených téměř půl miliónu kusů, ale dnes se ví o existenci pouhých 13 exemplářů. Všechny ostatní byly roztavené v rámci strategie odklonu Spojených států amerických od zlaté měny a stabilizace americké ekonomiky.

Pouze jedna mince je legálně držena v soukromých rukou; všech zbylých 12 exemplářů Double Eagle z roku 1933 zůstává ve vlastnictví vlády USA. V roce 2002 byla jedna z mincí na aukci prodána za rekordní částku 7 590 000 dolarů a stala se tak nejcennější zlatou mincí světa!

Dnes máte možnost vlastnit připomínku této velké události díky vzácné sadě Double Eagle!

ANO, zašlete mi prosím sadu Výročí Double Eagle za cenu 4 999 Kč  (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla sada zakoupena. Sada bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob, nebo do 31. prosince 2024. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Bankovka:
Zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000
Nominální hodnota mince bankovky:
1 dolar
Kov mince:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr mince:
11 mm
Hmotnost mince:
0,50 g
Kvalita mince:
Leštěné razidlo
Nominální hodnota mince:
1/25 crown
Země původu mince:
Gibraltar
Dárek:
Numismatické rukavice!