Darujte na Velikonoce netradiční pomlázku v podobě mince ve tvaru vajíčka!

Velikonoční mince v unikátním tvaru vajíčka, symbolu nového života, je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 s nádherným designem Pysanka. Jedná se o specifickou techniku zdobení vajec a předpokládá se, že jde o nejstarší velikonoční tradici!

Na této překrásné minci zušlechtěné ryzím zlatem jsou motivy typické pro Pysanka metodu. Nejvýraznějšími jsou zde květiny a kohouti, kteří mají obdarovanému splnit přání nebo přinést plodnost. Mince má symbolickou limitaci pouhých 2022 kusů nejen pro numismatické koledníky na celém světě!

Objednávkou získáte:

  • Ideální dárek pro každého koledníka
  • Minci zušlechtěnou ryzím zlatem 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 2022 kusů
  • Detailní design s tradičními velikonočními motivy!
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení

Tuto minci najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice. Neváhejte s objednávkou!

Věděli jste, že tradice „Pysanka“ (specifická technika a design pro zdobení velikonočních vajec) sahá až do 10. století a může být nejstarší velikonoční tradicí, která se používá dodnes?

Pysanka pochází z polského slovesa „pisać“ nebo „psát“. V tradičním procesu výroby slavnostních velikonočních vajíček se používalo speciální pero k nanášení tekutého vosku. Doslova to vypadalo, jako kdyby autor vajíčka psal perem na jeho skořápku.

Vajíčka zdobená Pysanka technikou jsou oblíbeným dárkem po celém světě, i přes to, že mnozí neznají jejich historii. Typické motivy Pysanky se aplikují nejen na velikonoční vajíčka, ale také na módu, bytové dekorace a další předměty.

Tam, kde se při zdobení vajec používaly barvy, byla barviva tradičně rostlinného původu: cibulové slupky pro červenou barvu, žitné klíčky pro zelenou, šťáva z červené řepy pro růžovou, kůra jabloní pro žlutou.

Typickým znakem Pysanka techniky jsou výrazné ornamenty. Jedná se o symetrické ornamenty, většinou květinové nebo "nebeské", jako slunce, měsíc a hvězdy, ale používají se i nápisy, žebříky, kříže nebo symbolická zvířata. Motiv jelena nebo koně znamenají bohatství a prosperitu, ryby křesťanství a ptáci se znázorňují pro splnění přání a plodnosti.

ANO, zašlete mi prosím minci ve tvaru vajíčka ze základního kovu zušlechtěnou ryzím zlatem s motivem Pysanka za cenu 1 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Společně s mincí obdržím navíc elegantní balení a Certifikát autentičnosti.

Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
BM
Zušlechtění:
Au 999/1000
Průměr:
33 x 45 mm
Hmotnost:
1oz = 31,10 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
1 Dollar
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
2022 ks