Darujte na Velikonoce netradiční pomlázku v podobě mince ve tvaru vajíčka!

Velikonoční mince v unikátním tvaru vajíčka, symbolu nového života, je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 s nádherným designem Pysanka. Jedná se o specifickou techniku zdobení vajec a předpokládá se, že jde o nejstarší velikonoční tradici!

Na této překrásné minci zušlechtěné ryzím zlatem jsou motivy typické pro Pysanka metodu. Nejvýraznějšími jsou zde květiny a kohouti, kteří mají obdarovanému splnit přání nebo přinést plodnost. Mince má symbolickou limitaci pouhých 2022 kusů nejen pro numismatické koledníky na celém světě!

Objednávkou získáte:

  • Ideální dárek pro každého koledníka
  • Minci zušlechtěnou ryzím zlatem 999/1000
  • Striktní limitaci - pouhých 2022 kusů
  • Detailní design s tradičními velikonočními motivy!
  • Certifikát autentičnosti a elegantní balení

Tuto minci najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice. Neváhejte s objednávkou!

Specifikace
Kov:
BM
Zušlechtění:
Au 999/1000
Průměr:
33 x 45 mm
Hmotnost:
1oz = 31,10 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
1 Dollar
Země původu:
Niue
Rok emise:
2022
Limitace:
2022 ks

Věděli jste, že tradice „Pysanka“ (specifická technika a design pro zdobení velikonočních vajec) sahá až do 10. století a může být nejstarší velikonoční tradicí, která se používá dodnes?

Pysanka pochází z polského slovesa „pisać“ nebo „psát“. V tradičním procesu výroby slavnostních velikonočních vajíček se používalo speciální pero k nanášení tekutého vosku. Doslova to vypadalo, jako kdyby autor vajíčka psal perem na jeho skořápku.

Vajíčka zdobená Pysanka technikou jsou oblíbeným dárkem po celém světě, i přes to, že mnozí neznají jejich historii. Typické motivy Pysanky se aplikují nejen na velikonoční vajíčka, ale také na módu, bytové dekorace a další předměty.

Tam, kde se při zdobení vajec používaly barvy, byla barviva tradičně rostlinného původu: cibulové slupky pro červenou barvu, žitné klíčky pro zelenou, šťáva z červené řepy pro růžovou, kůra jabloní pro žlutou.

Typickým znakem Pysanka techniky jsou výrazné ornamenty. Jedná se o symetrické ornamenty, většinou květinové nebo "nebeské", jako slunce, měsíc a hvězdy, ale používají se i nápisy, žebříky, kříže nebo symbolická zvířata. Motiv jelena nebo koně znamenají bohatství a prosperitu, ryby křesťanství a ptáci se znázorňují pro splnění přání a plodnosti.

ANO, zašlete mi prosím minci ve tvaru vajíčka ze základního kovu zušlechtěnou ryzím zlatem s motivem Pysanka za cenu 1 399 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). Společně s mincí obdržím navíc elegantní balení a Certifikát autentičnosti.

Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob, nebo do 31. května 2022. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.