Veselé Vánoce na minci z 1/10 oz ryzího zlata (Au 999/1000) je naší nejžádanější minci s vánoční tématikou. Odkazují na Finsko, domov Santa Clause a zemi, ze které zlato použité na ražbu pochází.

Eminentem je Národní Pokladnice a tak jsme jediní, kteří ji v České republice nabízí.

  • Na reversu emise je překrásný výjev zimní krajiny s padajícími vločkami, letící kometou a cválajícím sobem. Scenérie je doplněna nápisem „Santa's gold“ (Santovo zlato) a logem Nadace Santa Claus. Okruží je doplněno přáním veselých Vánoc v řadě světových jazyků, včetně českého.

  • Aversová strana nese nominální hodnotu 5 dolarů, portrét královny Alžběty II. Dále rok a zemi vydání.

Delikátní drobná mince plní veliké poslání. Část výtěžku z prodeje této vánoční mince putuje do „Santa Claus Fundation“, tedy do „Nadace Santa Claus“ a bude použit na nákup vánočních dárků pro děti v nouzi.

Je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě (v kvalitě Proof), leštěným razidlem. Povrch mince v této kvalitě má podobné vlastnosti jako zrcadlo. Vytváří odrazem světla různé efekty, které se zdají pod různými úhly pohledu jinak barevně laděny.

Objednávkou získáte:

  • 18 gramu ryzího zlata (Au 999/1000)
  • Jistotu velmi nízké limitace, jen 1000 kusů
  • Nejvyšší mincovní kvalitu (Proof)
  • Originální dopis od Santa Clause
  • Certifikát autentičnosti
  • Dřevěný box s logem Nadace Santa Claus

Pokud stále uvažujete o stylovém dárku, nebo chcete svoji sbírku rozšířit o pohádkový kousek, Veselé Vánoce jsou správnou volbou!

Vánoce jsou křesťanské svátky narození Ježíše Krista. Hlavní svátek (Slavnost Narození Páně čili Boží hod vánoční) připadá na 25. prosince. Předchází mu doba adventní, což je období čtyř neděl před vánočními svátky, a Štědrý den (24. prosince) jako příprava na vlastní svátek. První zmínky o křesťanském slavení Vánoc pocházejí z 2. století, pevné datum 25. prosince je doloženo ze 4. století z Říma. Ve 20. a 21. století se Vánoce v mnoha zemích chápou především jako svátky pokoje, rodiny a lásky.

Náboženský obsah křesťanských Vánoc je oslava narození (vtělení) Ježíše Krista v Betlémě. Okolnosti Ježíšova narození se často znázorňují na vánočních jesličkách (betlémech), které rozvíjejí stručné příběhy z Nového zákona, z evangelia podle Lukáše a podle Matouše. Podle Matoušova evangelia byla znamením Ježíšova narození hvězda (kometa).

K Vánocům se pojí nejrůznější tradice, z dávných lidových zvyků a tradic se některé dosud dodržují snad ve všech rodinách. Je to především zdobení stromečku, v mnoha případech ale i chvojí a jmelí, pečení vánočního cukroví a pak o Štědrém večeru třeba rozkrajování jablka nebo rybí šupina v peněžence. Dále jsou to například jesličky (betlém) nebo zpívání vánočních koled a mnohé další. Některé z těchto tradic pocházejí již z předkřesťanských dob a souvisí s oslavou slunovratu, který na tyto dny též připadá. V současné době se však původní, náboženský význam Vánoc vytrácí a Vánoce se považují i za jeden z nejvýznamnějších občanských svátků.

Jak je známo, s obdobím Vánoc je úzce spjat i Santa Claus (česky jako svatý Mikuláš nebo Otec Vánoc), který se stará o rozdávání dárků všem hodným dětem. K Santa Clausovi neodmyslitelně patří saně s dárky, jež jsou taženy soby. Původně byl svatý Mikuláš zobrazován v biskupském rouchu. Dnešní Santa Claus je většinou zobrazován jako silnější, veselý, bělovousý muž nosící červenou čepici s bílým lemem a je v červeno-bílém oblečení.
V Čechách, na Slovensku a v některých dalších zemích má na starosti rozdávání dárků Ježíšek.

ANO, zašlete mi prosím zlatou minci Veselé Vánoce za cenu 11 900 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní (Proof)
Nominální hodnota:
5 NZD
Země původu:
Niue
Rok emise:
2020
Limitace:
1000 ks