Oslavte 170. výročí narození T. G. Masaryka

Tatíček národa na medaili ražené do půl unce ryzího stříbra!

Představujeme Vám překrásnou stříbrnou pamětní medaili, jež byla emitována výhradně Národní Pokladnicí u příležitosti 80. výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka – prvního československého prezidenta. Toto výročí jsme si připomněli v roce 2017, kdy byla pamětní medaile Tomáš Garrigue Masaryk vyražena. 

Mincovním kovem tohoto numismatu je ryzí stříbro 999/1000, průměr je 33 mm a hmotnost 15,55 g. Numismat je zpracován v nejvyšší mincovní kvalitě a ražen speciálním leštěným razidlem. Autorem unikátního návrhu je respektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Na aversu je vyobrazen portrét Tomáše Garrigua Masaryka a znaky republiky Československé. Na reversu je obrys mapy Československa s motivem lípy, kterou obepíná státní trikolora symbolizující vytvoření Československa. V opisu je historické heslo „Pravda vítězí“, které bylo od 30. března 1920 používáno na vlajce prezidenta Československé republiky (po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky).

Rezervací medaile získáte:

  • 15,55 gramů ryzího stříbra 999/1000
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Limitaci pouhých 10 000 medailí pro celý svět
  • Umělecký návrh od předního slovenského medailéra Mgr. Art Miroslava Hrice, ArtD.

Obohaťte svou sbírku o limitovanou stříbrnou pamětní medaili, jež byla emitována u příležitosti 80. výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka. Medaile byla vyražena do půl unce ryzího stříbra 999/1000!

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Průměr:
33 mm
Hmotnost:
15,55 g
Kvalita:
Leštěné razidlo (PP Proof)
Autor návrhu:
Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD
Emitent:
Národní Pokladnice
Limitace:
10 000 pro celý svět

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Během studia na filozofické fakultě v Lipsku se seznámil s Charlottou Garrigue, dcerou newyorského podnikatele, s níž se posléze oženil a z úcty k ní a její rodině přijal její příjmení a přidal jej ke svému jménu.

Během první světové války odešel Masaryk do Ženevy, aby zde zviditelnil český národ a přesvědčil státníky evropských velmocí o potřebnosti a užitečnosti samostatného českého státu. Později spolu s Edvardem Benešem odjeli do Francie, kde se k nim připojil Milan Rastislav Štefánik a díky tomuto spojení nakonec společný československý stát.

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníků byla nakonec korunována úspěchem a Československo bylo dne 28. října 1918 uznáno samostatným státem. Masaryk byl následně 14. listopadu 1918 zvolen prvním prezidentemnově vzniklého Československa. V květnu 1934 jím byl zvolen počtvrté a naposledy. 14. prosince 1935 abdikoval ze zdravotních důvodů a zůstal na zámku v Lánech, kde v září 1937 zemřel. Ještě za jeho života byl přijat zákon „Masaryk se zasloužil o stát“, známý též jako Lex Masaryk. Za zásluhy o stát mu parlament udělil titul „Prezident Osvoboditel“ a celkem sedmnáctkrát byl navržen na Nobelovu cenu míru.

ANO, zašlete mi prosím stříbrnou pamětní medaili T. G. Masaryk za cenu 990 Kč (+ 89 Kč poštovné a balné). Medaili mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Společně s medailí obdržím Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 31. října 2020 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.