Připomeňte si významný milník našich dějin

Vznik Československa na pamětní medaili z ryzího zlata 999/1000!

Dovolte nám představit Vám jedinečnou a překrásnou pamětní medaili, mapující významný milník našich dějin. Tato unikátní emise totiž svým motivem odkazuje na jednoznačně zásadní a přelomovou událost v naší historii, vznik samostatné Československé republiky!

Pamětní medaile byla vyražena do ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě, rovněž označované Proof. Její hmotnost je 1,20 gramů a průměr činí 18 milimetrů.

Jedinečnost uvedené zlaté medaile podtrhuje i mistrně vypracovaný design, jehož autorem je respektovaný český akademický sochař a medailér Vladimír Oppl, mimo jiné autor české oběžné dvacetikoruny a Řádu T. G. Masaryka. Za své mince a medaile získal Vladimír Oppl četná ocenění. K nejvýznamnějším patří cena Nejkrásnější zlatá mince světa udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Na aversu zlaté medaile se nachází korunovaný dvojhlavý orel třímající meč a žezlo v pravém pařátu a říšské jablko v levém pařátu. Jedná se o znak rakouských zemí tehdejšího Rakouska-Uherska. Na hrudi orla se vyjímá lipový věnec s českou trikolórou a rokem 1918. Dominantou reversové strany je nádherně propracovaný prvorepublikový Velký znak Československa.

Rezervací medaile získáte:

  • Ryzí zlato 999/1000

  • Nejvyšší mincovní kvalitu

  • Ražbu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa

  • Umělecký návrh od předního českého medailéra Vladimíra Oppla

  • Certifikát autentičnosti

Získejte i Vy do své sbírky medaili z ryzího zlata, s mistrovsky zpracovaným motivem, upomínající zcela zásadní událost v československé historii!

Vznik Československa byl proces, který vedl k ustavení samostatného československého státu. Dne 28. října roku 1918 byla oficiálně vyhlášena samostatnost Československa a začaly se psát novodobé dějiny českých zemí, protože po stoletích pod správou Habsburků vznikl samostatný československý stát.

Myšlenky autonomie se v myslích tehdejších Čechů objevovaly už několik desetiletí, většina české společnosti nikdy nepřijala rakousko-uherský stát za svůj. Vyhlášením první světové války roku 1914 došlo k odsunutí národnostní otázky ve smíšeném Rakousko-Uhersku do pozadí. Počáteční snaha českých politiků o prosazení samostatnosti byla hned v zárodku potlačena. V průběhu roku 1916 sestavili T. G. Masaryk, Edvard Beneš a M. R. Štefánik pozdější Československou národní radu, která se stala hlavním orgánem protirakouského odboje.

Nezávislost Československa byla prohlášena 28. října 1918 pětičlenným Národním výborem v Praze – jeho členy byli Antonín Švehla, Alois Rašín, Jiří Stříbrný, Vavro Šrobár a František Soukup. Dva týdny před koncem války tak vznikla První republika, což je dodnes označení pro Československo v období od roku 1918 až do vzniku Mnichovské dohody v roce 1938.

ANO, zašlete mi prosím zlatou medaili Vznik Československa 3 990 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Medaile bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Medaili mohu zaslat zpět do 30 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla medaile zakoupena. Společně s medailí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Nabídka je platná do 31. prosince 2024 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Hmotnost:
1,20 g
Průměr:
18 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Emitent:
Národní Pokladnice