Dovolte abych Vám dnes představil výjimečnou novinku z nabídky Národní Pokladnice. Myslím si, že muže, který se skrývá za monogramem JFK, není třeba představovat! Tento muž se v pouhých 42 letech stal 20. ledna 1961 35. prezidentem Spojených států. Touto zlatou mincí proto oslavujeme již 60. výročí inaugrace JFK prezidentem USA.

Mince byla vyražena do 1/10 unce ryzího zlata 999/1000 o průměru 18 milimetrů. Oficiálním emitentem mince jsou Šalamounovy ostrovy, neboť právě tam v roce 1943 zaútočil japonský torpédoborec na loď námořnictva JFK. Vzdávají tak hold Kennedymu jako hrdinovi druhé světové války!

Mince je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě - proof ve velmi nízké limitaci pouhých 800 kusů pro celý svět!

Revers mince zobrazuje znak USA, majestátního orla bělohlavého s roztaženými křídly a vztyčenou hlavou. Orel drží v pařátech ratolest a šípy a přes jeho tělo je napsán velký monogram JFK. Za orlem září paprsky slunce a nad jeho hlavou se vyjímá nápis „A Time for Greatness“ - slogan kampaně, který se stal synonymem pro neuvěřitelné dědictví JFK.

Avers mince zdobí, portrét současné panovnice Alžběty II., doplněný o nápis na okruží, který označuje nominální hodnotu mince, rok ražby a emitenta.

Objednávkou získáte:

  • Minci z ryzího zlata 999/1000
  • 1/10 unce drahého kovu
  • Jedinečnou limitaci - pouhých 800 kusů
  • Nejvyšší mincovní kvalitu - proof
  • Dárkovou kazetu & Certifikát autentičnosti

Zlatou minci s JFK seženete exkluzivně jen v Národní Pokladnici, proto neváhejte s objednávkou!

JFK je jednou z nejdůležitějších postav v historii USA. Veřejnost ho považuje za jednoho z největších prezidentů. Zastával svůj úřad v těžkých dobách studené války, za jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní a začaly první střety Války ve Vietnamu.

Byl také jedním z největších propagátorů NASA a přispěl k mezinárodnímu úspěchu a celosvětovému americkému prvenství, kterým bylo stanutí člověka na Měsíci. Během slibu 20. ledna 1961 pronesl slavnou větu:

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem.“

ANO, objednávám si JFK minci z ryzího zlata, za cenu 9 900 (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
1/10 unce = 3,11 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
10 $
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2021
Limitace:
800 kusů