Na počest 175. výročí kalifornské zlaté horečky byla emitována zlatá mince ve tvaru cihličky o rozměrech 6 x 11 mm. A Vy se nyní můžete stát jedním z 9 999 sběratelů z celého světa, který se může pyšnit jejím vlastnictvím!

Zlatá mince ze sběratelsky oblíbené série In Gold We Trust je vyražena do 1/100 unce ryzího zlata 999/1000. Oficiální mince je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě, která je sběrateli nejvíce ceněna, a podléhá přísné limitaci 9 999 ks pro celý svět.

Zlatá mince California -  In Gold We Trust

Design mince připomíná zlatou horečku v Kalifornii, která byla klíčovým okamžikem v dějinách Spojených států amerických. Zlatonosný písek v řece American v Kalifornii přilákal tisíce lidí, kteří toužili zbohatnout na nalezeném zlatu. Tento nárůst populace a obchodu přinesl obrovské změny v ekonomice a společnosti Kalifornie a významně přispěl k růstu a rozvoji zbytku západního pobřeží USA.

Aversní strana zobrazuje erb Gibraltaru, nominální hodnotu 50 pencí a popis vlastností mince: její gramáž a ryzost. Revers nese nápis CALIFORNIA GOLD RUSH 175.  

I Vy nyní můžete získat oficiální zlatou minci připomínající kalifornskou zlatou horečku, která se dodnes považuje za jednu z nejvýznamnějších událostí v historii Spojených států amerických. 

ANO, objednávám si pamětní zlatou minci In Gold We Trust z 1/100 oz ryzího zlata za cenu 2 490 Kč (+129 Kč poštovné a balné). Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Rozměry:
6 x 11 mm
Hmotnost:
1/100 oz
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita
Nominální hodnota:
50 pencí
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2023
Limitace:
9 999 ks