Představujeme Vám legendární zlatou Sovereign minci, jež byla vyražena do ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě - leštěným razidlem. Design této mince pro rok 2021 je velmi ojedinělý. Disponuje nejpropracovanější reverzní stranou Sovereignu vůbec, a zároveň je i velkolepým zakončením jedinečné Sovereign série, kterou navrhla světoznámá umělkyně a přímá příbuzná Benedetta Pistrucciho, Angela Pistrucci.

Cesta této Sovereign série začala rokem 2017, kdy Angela Pistrucci navrhla odlišnou interpretaci originálu. Každý další rok vznikl nový Sovereign design, který po celou dobu vyprávěl svůj příběh. Návrh z roku 2019 vypráví o cestě sv. Jiří do dračího doupěte a jeho připravenost k boji. O rok později vyobrazuje draka, který je nad sv. Jiřím, jenž se brání svým štítem.

  • Avers mince nese portrét britské panovnice Alžběty II. Autorem je mladý talentovaný rytec Britské královské mincovny Jody Clark. Na portrétu je královna vyobrazena s královským diamantovým diadémem, který měla na hlavě v den své korunovace.

  • Revers Sovereignu nese jedinečný obraz svatého Jiří, patrona Anglie, při pokoření draka

Angela Pistrucci příběh sv. Jiří zakončila velkolepě na této minci pro rok 2021, kdy sv. Jiří draka konečně přemohl! Mince z 22karátového zlata detailně vypráví konec tohoto světoznámého numismatického příběhu.

Objednávkou získáte:

  • Minci z 22karátového zlata
  • Detailně propracovaný Sovereign design
  • Design od známe medailérky Angely Pistrucci
  • Minci s nízkou limitací - pouhých 9 999 kusů
  • Certifikát autentičnosti

Numismat který zakončuje pětiletou cestu Sovereign série navržené známou designérkou Angelou Pistrucci, doslova vítězí nad zlem, neboť světoznámý drak ze Sovereignu byl konečně poražen.

Královské mince Sovereign jsou v kurzu! Jedná se o velice oblíbené britské mince, které sběratelé zkrátka milují. Není se čemu divit, Sovereign mince mají vše, co si přeje každý sběratel.

Bohatá historie a znak prestiže. Sovereign můžeme přeložit jako suverén nebo také panovník. Sovereigny jsou dnes považovány za krále numismatických sbírek. Před více než 500 lety plnily tyto mince především reprezentativní funkci. První královskou minci s přízviskem Sovereign nechal po vzoru evropských zlatých mincí vyrazit Jindřich VII. Tudorovský proto, aby zvýšil prestiž a moc svého rodu. Reprezentativní charakter numismat nikdy neztratil. Původní emise zdobila podobizna panovníka a heraldický znak Anglie obklopený růží, jež byla znakem dynastie Tudorovců. Ražba britských sovereignů probíhala do roku 1604, následovala dvousetletá přestávka a znovu obnovena byla až v roce 1817 za panování krále Jiřího III.

Monometalismus - zlatá stabilita světových ekonomik. V 18. století se Sovereign stal předním reprezentantem zlatého monometalismu, měnového systému jednoho kovu. Monometalismus dovoloval volnou ražbu zlatých mincí. Uzákoněn byl pouze obsah drahého kovu. Papírové peníze fungovaly v té době jen jako doplňkové oběživo a bylo možné je měnit za zlaté mince podle uzákoněné nominální hodnoty. Tzv. zlatý standard přinesl tehdejším ekonomikám stabilizaci měnových systémů při dostatečné volnosti pohybu kapitálu. Ve srovnání se systémy, které ho později vystřídaly, představoval naprostý „měnový ideál“.

Obnovenou ražbu Sovereignů ovládl Jiří a drak slavného italského rytce. Ražba Sovereignů byla obnovena v roce 1817. Avers pro nové emise vytvořil Benedetto Pistrucci (1783-1855), legendární italský rytec britské královské mincovny. Jeho neoklasicistní vyobrazení sv. Jiřího v boji s drakem se na mince Sovereign razí do dnešních dnů. Jde o nesmrtelný motiv odkazující na nikdy nekončící boj mezi dobrem a zlem. Výjev připomínající skutečnost, že je třeba prožít dny špatné, abychom uměli ocenit ty dobré. Má být také připomínku toho, že vítězství, slávy a rovnováhy nedosáhneme bez boje.

Neuvěřitelné pokračování 200 let starého příběhu. Na práci slavného italského rytce navázala v roce 2017 jeho pra pra pra pra neteř Angela Pistrucci, jejíž autorské zpracování Jiřího s drakem zdobí nové emise slavné mince Sovereign. Návrh z roku 2019 vypráví o cestě sv. Jiřího do dračího doupěte a o jeho přípravě k tvrdému boji. O rok později vyobrazuje autorka bojovníka, který se štítem brání drakovi, jenž na něj z vrchu útočí. Letošní motiv je zcela unikátní a volně navazuje na předchozí výjevy. Sv. Jiří je na reversu vyobrazen bez koně. Jeho postoj je odhodlaný a ústa jako by křičela vítězný pokřik. Jiří svírá štít a meč a drak leží na zemi přemožen. Tento výjev je poslední scénou, vyobrazenou na této jedinečné Sovereign sérii, která dokumentuje přípravu k boji, samotný zápas a sladké vítězství.

ANO, zašlete mi prosím zlatou minci zlatou 1/4 Sovereign minci za cenu 10 990 Kc (+ 129 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně s mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti obsahující bohaté informace. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijeti nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Zlato 916,70/1000
Průměr:
13,5 mm
Hmotnost:
1,99 g
Kvalita:
Proof
Nominální hodnota:
1/4 Sovereign
Země původu:
Gibraltar
Rok emise:
2021
Limitace:
9 999 kusů
Autor reversu:
Angela Pistrucci