Letos si připomínáme 60. výročí od zvolení Johna Fitzgeralda Kennedyho 35. prezidentem USA. Při této příležitosti si Vám dovoluji představit minci z ryzího zlata (Au 999/1000). Průměr mince činí 18 milimetrů a hmotnost je 3,11 gramu. Ražba mince proběhla v nejvyšší mincovní kvalitě.

  • Na aversu mince je podobizna Jejího Veličenstva královny Alžběty II. od medailéra Iana Ranka Broadleyho. Královna má na sobě diamantový diadém s názvem "Girls of Great Britain and Ireland", česky „Dívky Velké Británie a Irska“, který obdržela jako svatební dar od královny Marie (babičky Jejího Veličenstva) v roce 1947.

  • Revers mince oslavuje 60. výročí inaugurace JFK do funkce prezidenta. Je zde znázorněn orel bělohlavý, typický americký symbol. O tomto dravci se sám Kennedy vyjádřil jako o skvěle zvoleném symbolu vyjadřující americké hodnoty – sílu, svobodu a hrdost. Štít na hrudi orla nese iniciály prezidenta Kennedyho. V drápech orel svírá další symboly – olivové ratolesti a šípy. V pozadí mince jsou patrné sluneční paprsky symbolizující naději. Revers je dále doplněn opisem „A TIME FOR GREATNESS“, který se stal ústředním sloganem během Kennedyho prezidentské kampaně.

Mince má elegantní vroubkovanou hranu. Ke zlaté minci obdržíte také Certifikát autentičnosti a elegantní box pro bezpečné uložení.

Objednávkou získáte:

  • 3,11 gramu ryzího zlata (Au 99/1000)
  • Jistotu velmi nízké limitace, pouhých 800 kusů!
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality
  • Elegantní balení a Certifikát autentičnosti

Staňte se majitelem zlaté mince oslavující jednoho z nejznámějších a také nejmladších prezidentů Spojených států amerických. Neváhejte s objednávkou – numismat byl vyražen v pouhých 800 exemplářích!

JFK je jednou z nejdůležitějších postav v historii USA. Veřejnost ho považuje za jednoho z největších prezidentů. Zastával svůj úřad v těžkých dobách studené války, za jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní a začaly první střety Války ve Vietnamu.

Byl také jedním z největších propagátorů NASA a přispěl k mezinárodnímu úspěchu a celosvětovému americkému prvenství, kterým bylo stanutí člověka na Měsíci. Během slibu 20. ledna 1961 pronesl slavnou větu:

„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem.“

ANO, objednávám si JFK minci z ryzího zlata, za cenu 9 900 (+129 Kč poštovné a balné). Částku za minci lze uhradit najednou, nebo ve formě čtyř bezúročných měsíčních splátek, 4x 2 475 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné - platí se pouze jednou).

Nepodstupuji tím žádné riziko, zásilku mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla zásilka zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Emise bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. prosince 2022, nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (Au 999/1000)
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Nominální hodnota:
10 $
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2021
Limitace:
ks