Tato numismatická nabídka je až z daleké Austrálie a je zlatá! Představuji vám numismat spojený se zlatou horečkou, která u protinožců vypukla ve druhé polovině 19. století.

Mincovním kovem nemůže být jiný kov než ryzí zlato, konkrétně 1/10 trojské unce, tedy 3,11 gramů. Průměr mince je 16,60 milimetrů a limitace pouhých 1000 exemplářů. Je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě - Proof.

Příběh mince začíná dávno před její ražbou. Vracíme se zpět časem do 5. února roku 1869. V tento den byl nalezen doposud největší naplavený (aluviální) zlatý valoun světa. Vážil neuvěřitelných 72 kilogramů a byl pojmenován „The Welcome Starnger“, volně přeložitelné jako „Vítej cizinče“, nebo „Vítaný cizinec“.
(Pokračování zajímavého příběhu si můžete přečíst ve vedlejší záložce s názvem "Příběh mince".)

Originální box a certifikát autentičnosti

  • Na aversu mince je vyobrazen zlatý valoun. V okruží je pak uveden rok objevení valounu společně s rokem ražby, názvem valounu, ryzostí a použitým kovem.

  • Revers radiačně zdobí portrét jejího Veličenstva královny Alžběty II. V okruží je uvedena nominální hodnota a země vydání.

Objevení valounu si Austrálie připomíná již od roku 1986, kdy státní mincovna v Perthu vydala první sérii. Během následujících let se design dalších ražeb měnil, jen klokan na aversu zůstával.... ...Až do této ražby, kde klokana nahradil tgradiční portrét Jejího Veličenstva. Na finální podobě mince se podílel mincovní designer a medailér Stuart Devlin.

Rezervací získáte:

  • 3,11 gramu ryzího zlata (Au 999/1000)
  • Jistotu velmi nízké limitace - jen 1000 ks
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality ražby (Proof)
  • Originální box a certifikát autentičnosti

Tato mince je nezpochybnitelnou oslavou kovu, ze kterého je vyrobena. Ať už uvažujete o zlatém přírůstku do vaší sbírky, nebo přemýšlíte o třpytivém dárku, největší zlatý valoun je skvělou volbou.

Zlatý valoun nalezli dva britští zlatokopové John Deason a Richard Oates

Zlatý valoun nalezli dva britští zlatokopové, John Deason a Richard Oates, pouhé 3 centimetry pod zemí. Původním povoláním těžaři cínu se vydali za štěstím stejně, jako tisíce jejich krajanů a neváhali pro bohatství a slávu zdolat půlku zeměkoule. Po několika letech vyčerpávající práce v australských dolech se tak na oba usmálo pořádné štěstí.

Prapravnuk Johna Deasona zmiňuje, že valoun byl nalezen když Deason vzal svého syna na „vyjížďku“ během které jej táhnul na kárce. Když se náprava kárky náhle rozbila, neovladatelný vozík se řítil vstříc vzrostlému stromu. Deason se rozběhl synovi na pomoc a když jej vyprošťoval z kárky, všiml si ulpělých zlatých šupin na kolech vozíku. Když spatřil čouhající špičku valounu trčet ze země, poslal syna pro Oatse a následně všichni tři valoun vytáhli.

Deason odvezl valoun domů s tím, že musí manželce Catherine „něco“ ukázat. Catherine Deaconovou otravovaly neustálé návštěvy manželových „kamarádů, které pravidelně zval na „skleničku“, a tak zvolala „Doufám, že to není další nevítaný cizinec!“ Deason odpověděl: „Ne, je to vítaný cizinec. A tak oba rázem vymysleli název tohoto pokladu.

V době objevu nebyly k dispozici váhy natolik přesné, aby určili hmotnost tak velkého kusu. Tak byl valoun rozdělen na tři části. Deason & Oates za ně dostali 9381 liber. To dnes odpovídá vice než jednomu miliónu liber.

ANO, objednávám si minci Australský zlatý valoun na minci z ryzího zlata za cenu 7 900 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato (999/1000)
Průměr:
16,6 mm
Kvalita:
Nejvyšší mincovní (Proof)
Hmotnost:
3.11 g
Nominální hodnota:
15 $
Země původu:
Austrálie
Rok emise:
2019
Limitace:
1000 ks