Je 2. prosince roku 1805, časné ráno. Na Moravě, nedaleko Brna zazní první výstřely z děl. Začíná jedno z nejdůležitějších střetnutí napoleonských válek!

V bitvě u Slavkova si francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte, díky mistrné taktice, zajistil drtivé vítězství a téměř nesmrtelnou slávu. Není proto náhodou, že tato dějinná událost společně s oslavou 250. výročí od narození Napoleona dala vzniknout unikátní minci se skvostnými parametry:

Emise byla vyražena v roce 2019 a to ve stejný den, ve kterém proběhla slavná bitva, tedy 2. prosince. Každý z pouhých 750 exemplářů je vyražen v té nejvyšší mincovní kvalitě. Pro ražbu mince bylo zvoleno certifikované ryzí zlato.

  • Doménou aversu je postava francouzské kráčející Svobody "Sower" se vzdušnými dlouhými šaty, vlajícími vlasy a čepcem na hlavě. Vedle postavy vystupují písmena "RF", zkratka pro Francii, zemi, ve které byla mince vyražena. Pozadí postavy Svobody doplňuje svislé a vodorovné šrafování s kruhovitým zdobením celkem dvanácti hvězd.
  • Dominantou reverzu je Napoleon sedící na vzpínajícím se koni, vyrážejíce do bitvy. Bojovný nádech zvýrazňují vojáci, soustředění okolo Napoleona v různých bojových pozicích. Symbolickým doplňkem je zobrazení části rubu a líce historické mince, jednoho Franku. Společně s dalšími symboly – vavřínovým věncem, legií cti nebo zdobením jednofranku v podobě včel ucelují symboliku a odkaz celé mince.

Certifikované zlato můžeme nazvat též Férovým zlatem. Ať tak či onak, certifikaci zlata od základu předchází zodpovědná těžba tohoto žlutého kovu. Aliance ARM, která poskytuje těžebním společnostem certifikaci, je garancí zodpovědnosti těchto společností ke svým horníkům a k těžebnímu prostředí. Více o certifikaci píšeme zde.

Objednávkou mince získáte:

  • Emisi raženou do 7,78 g certifikovaného ryzího zlata
  • Emisi raženou přesně v den výročí bitvy u Slavkova
  • Jistotu velmi nízké limitace, jen 750 ks celosvětově
  • Záruku nejvyšší mincovní kvality ražby
  • Certifikát autentičnosti a elegantní kazetu

Ať už jste obdivovatel historie, sběratel unikátních mincí, nebo přemýšlíte o exkluzivním dárku, tahle mince je správnou volbou! Je bezpečně uchovaná v průhledné numismatické kapsli a spolu s kapslí je vložena do elegantní kazety. Můžete ji tak stylově prezentovat anebo vystavovat.

Proces získání certifikace je často velmi náročný, nákladný a může trvat několik let. Doly musí kompletně změnit svoje fungování a začít pracovat tak, aby naplnily vysoký standard, který certifikace vyžaduje. K dosažení certifikace a finanční podpory jim proto pracovníci z Aliance pro zodpovědnou těžbu pomáhají a jejich činnost společně s dalšími kontrolními orgány monitorují. Plné znění našeho článku o certifikaci najdete zde.

Bitva u Slavkova, zvaná též bitvou tří císařů nebo zřídka bitvou u Brna, bylo jedno z hlavních střetnutí napoleonských válek a jedna z nejslavnějších bitev, které se kdy odehrály na českém území.

Proběhla 2. prosince roku 1805 na Moravě v prostoru jihovýchodně od Brna a západně od Slavkova u Brna. Francouzská armáda v čele s císařem Napoleonem zde drtivě porazila vojsko III. koalice, kterou zastupovali vojáci Ruského impéria v čele s carem Alexandrem I. a generálem M. I. Kutuzovem a oddíly Rakouského císařství pod vrchním velením císaře Františka I. Bitva u Slavkova patří spolu s bitvou u Gaugamél, bitvou u Kann a bitvou u Leuthenu mezi mistrovská díla taktiky.

Samotné Napoleonovo vítězství nejenže rozbilo svazek III. koalice, ale mělo také vliv na uspořádání státních celků v celé tehdejší střední Evropě, zejména pak v římskoněmecké říši.

ANO, objednávám si minci Napoleon v bitvě u Slavkova z certifikovaného ryzího zlata za cenu 32 970 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné ). Nepodstupuji tím žádné riziko, minci mohu vrátit do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla emise zakoupena. Součástí zásilky je také Certifikát autentičnosti. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Ražba:
V den výročí bitvy
Kov:
Certifikované ryzí zlato (999/1000)
Průměr:
22 mm
Hmotnost:
7,78 g (1/4 oz)
Kvalita:
Nejvyšší mincovní
Nominální hodnota:
50 €
Země původu:
Francie
Rok emise:
2019
Limitace:
750 ks