Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Zlato, nesoucí označení "Fairmined" (férově vytěžené, certifikované) je zárukou toho, že byl kov vytěžen v malých dolech, které dodržují přísné podmínky, nastavené Aliancí pro zodpovědnou těžbu (ARM). Snahou ARM a jejich partnerů je povýšit těžbu zlata na boj za dobro!

Aliance pro zodpovědnou těžbu (ARM) byla založena v roce 2004. Cílem Aliance je usnadnění a zkvalitnění života celých komunit v zemích třetího světa, které jsou na těžbě zlata zcela existenčně závislé.

Výsledkem úspěšné implementace náročných procesů a podmínek je Certifikace. Certifikace je garancí odpovědnosti malých těžebních společností ke svým horníkům, kterým poskytují bezpečné a příjemné pracovní prostředí. Díky certifikaci je možné podporovat celé místní komunity a jejich sociální rozvoj, udržitelnost a ochranu životního prostředí. Mezi další cíle ARM patří propojení malých dolů se světovými dodavateli, výkup zlata za férové ceny, transparentnost a obnova zdravé ekonomiky v rozvojových zemích.

Proces získání certifikace je často velmi náročný, nákladný a může trvat i několik let. Doly musí mnohdy kompletně změnit své fungování a začít pracovat tak, aby naplnily vysoký standard, který certifikace vyžaduje. K dosažení certifikace a finanční podpory jim proto pracovníci z Aliance pro zodpovědnou těžbu pomáhají a jejich činnost společně s dalšími kontrolními orgány monitorují.

Pokud doly certifikaci získají, mohou prodávat zlato označené jako certifikované (fairmined = férově vytěžené). ARM následně doly propojí s širokou sítí seriózních dodavatelů, kteří zlato vykupují za férovou cenu, a současně zaplatí příplatek, který pak doly použijí jako investici do fungování dolu nebo jako investici na zlepšování života horníků a jejich rodin.

Medaile z certifikovaného zlata v České republice

Společnost Národní Pokladnice je první společností v České republice, která svým zákazníkům nabídla zlaté čtvrtuncové medaile z certifikovaného zlata. Medaile byly představeny v lednu tohoto roku a motiv byl věnován 660. výročí korunovace Karla IV. Ohlasy zákazníků byly nadmíru pozitivní a zlaté medaile byly během několika dnů vyprodány.

Národní Pokladnice se proto nyní rozhodla k další ražbě. V pořadí druhou medaili z certifikovaného zlata ozdobí portrét Tomáše Garrigua Masaryka. Výběr osobnosti 1. prezidenta Československa není náhodný. V  roce 2017 si totiž připomínáme 80 let od smrti tohoto velkého státníka a v roce následujícím dokonce 100. výročí od založení společné republiky, v jejíž čele stál.

Autorem propracovaného motivu medaile je uznávaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

A stejně jako certifikované zlato symbolizuje úctu a zodpovědnost lidí k přírodě a lidí k lidem, symbolizuje Masaryk úctu a zodpovědnost nás Čechů k historii a vlasti, která nám není lhostejná, tak jako osudy lidí na opačné straně světa, které nákupem certifikovaného zlata podporujeme.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.