Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismatické novinky

Se starořeckou mytologií se setkáváme již od raného věku. Nejprve si jí předčítáme ve škole, později její stopy vnímáme v nejrůznějších knižních, filmových či herních zpracování. Její odkaz je natolik živý, že vznikají stále nová díla. Národní Pokladnice pro vás v letošním roce připravila exkluzivní novinku, jež dává vyniknout unikátnímu...

Šperk provází lidstvo odnepaměti. Zprvu jednoduché šperky se postupem doby měnily doslova v drobná umělecká díla. Za jejich vznikem stála jak víra člověka v jejich magickou schopnost, tak i touha se zdobit, zkrášlovat svůj vzhled a upoutat na sebe pozornost. Šperky se tak staly nedílnou součástí kulturních dějin člověka.

Přesto, že existovaly před mnoha staletími a jejich život byl na hony vzdálen tomu našemu, pravdou zůstává, že položily základy našeho současného světa. Právě v jejich době se zrodila literatura, divadlo, malířství, sochařství či architektura. Díky nim dnes disponujeme vědomostmi a zkušenostmi, které považujeme za samozřejmé.

Byli obratní a odvážní, zdolávali širá moře celého světa na dřevěných lodích. Jejich odhodlání bylo natolik silné, že se při svých výpravách dostali až na pobřeží Severní Ameriky již pět století před Kolumbem! Stopy po nich nacházíme nejen v severských oblastech, ale kupodivu i v těch jižních. Dle pramenů se člověk Vikingem nerodil, nýbrž stával.

Patří k nejvzácnějším a nejznámějším pražským památkám. Je nejstarším funkčním orlojem na světě. Každoročně jej navštíví nejen turisté a návštěvníci hlavního města, ale také rodilí Pražáci. Ti všichni se pak pod ním vždy v celou hodinu scházejí a se zatajeným dechem pozorují poutavé divadelní představení, které stroj předvádí.

Myšák Mickey (Mickey Mouse) je nejoblíbenější postava animovaných filmů Walta Disneyho, která má dokonce svoji hvězdu na legendárním chodníku slávy v Hollywoodu. Jedná se o postavičku, jež za dobu své existence prošla vzhledovým a charakterovým vývojem a stala se celosvětovým fenoménem a symbolem společnosti Disney.


Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.