Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismatické novinky

Národní Pokladnice si každoročně pro své zákazníky připravuje řadu novinek a ani letos tomu není jinak. Pro milovníky numismatiky přichází v lednu na trh pamětní medaile , jež oslavuje a uctívá našeho nejvýznamnějšího hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, od jehož narození letos uplyne již neuvěřitelných 200 let!

Pokud jste někdy našli čtyřlístek, určitě jste to považovali za znak štěstí, které se na vás usmálo. A jistě jste si jej jako talisman uchovali na památku. Čtyřlístek je totiž odjakživa spojován s magickými vlastnostmi, které přitahují samé dobré energie a odstraňuje ty špatné.

Každý rok 14. února si celý svět připomíná svátek všech zamilovaných – svatého Valentýna. V myslích mnoha z nás je ukotven jako americký svátek, přičemž málokdo tuší, že jeho kořeny jsou evropské a sahají do daleké historie. V dnešní době má spíše komerční charakter, avšak v dobách minulých šlo o oslavu plodnosti a očisty.

Rok se s rokem sešel a my tu máme opět nový rok. Víte však, která znamení vládnou jeho prvnímu měsíci? Prozradíme, že je to zemský Kozoroh a vzdušný Vodnář. I v roce 2024 můžete nalézt v nabídce Národní Pokladnice mince pro sebe i své blízké, jež jsou věnovány jednotlivým znamením zvěrokruhu.

Ve své době patřila pravděpodobně k nejužívanějším nominálům. Bez nadsázky lze říct, že byla první bankovkou v našich peněženkách a mnohdy i tou poslední. S jejím vznikem je spjat i milý příběh, který snad už všichni známe. Desetikoruna československá, známá jako Dívky s šátky či hnědá desetikoruna je dodnes v mnoha domácnostech uchována jako...

Kdo by neznal epochální dílo spisovatele Jaroslava Haška, které se dočkalo celosvětového uznání a bylo přeloženo minimálně do 58 jazyků. Humoristický román líčící příhody vojáka Josefa Švejka za 1. světové války je jednou z nejznámějších českých knih, jež je dodnes aktuální pro svůj humor a nadsázku. V nabídce Národní Pokladnice je nově set...


Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.