Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismatické novinky

Mayové byla jedna z nejvýznamnějších kultury předoklumbovské doby. Nacházela na území Yucatánu, což je dnešní jižní Mexiko, část Guatemaly, Hondurasu, El Salvadoru a Belize a osídlena byla přibližně 2000 před Kristem.

Hymna je jedním ze státních symbolů, avšak její význam je daleko hlubší. Má moc spojovat lidi, připomenout národu jeho kořeny a původ. Při jejím poslechu nejednoho z nás mrazí v zádech a cítíme jakýsi větší pocit sounáležitosti k národu, ze kterého jsme vzešli.

Patřil k nejvzdělanějším vladařům své doby. V české anketě o Největšího Čecha se umístil na prvním místě, dějiny jej znají jako Otce vlasti. Řeč je o českém králi a římském císaři Karlovi IV., od jehož narození letos uplyne 708 let.

Národní Pokladnice si každoročně pro své zákazníky připravuje řadu novinek a ani letos tomu není jinak. Pro milovníky numismatiky přichází v lednu na trh pamětní medaile , jež oslavuje a uctívá našeho nejvýznamnějšího hudebního skladatele Bedřicha Smetanu, od jehož narození letos uplyne již neuvěřitelných 200 let!

Pokud jste někdy našli čtyřlístek, určitě jste to považovali za znak štěstí, které se na vás usmálo. A jistě jste si jej jako talisman uchovali na památku. Čtyřlístek je totiž odjakživa spojován s magickými vlastnostmi, které přitahují samé dobré energie a odstraňuje ty špatné.

Každý rok 14. února si celý svět připomíná svátek všech zamilovaných – svatého Valentýna. V myslích mnoha z nás je ukotven jako americký svátek, přičemž málokdo tuší, že jeho kořeny jsou evropské a sahají do daleké historie. V dnešní době má spíše komerční charakter, avšak v dobách minulých šlo o oslavu plodnosti a očisty.


Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.