S hrdostí Vám představuji sadu dvou jedinečných pamětních medailí Josef Mánes a Znak Starého Města pražského z ryzího stříbra 999/1000 parciálně zušlechtěných ryzím zlatem 999/1000. Jedná se o sadu dvou originálních pamětních medailí, které doplňují druhé numismatické album kolekce Staroměstský orloj. Tato krásná umělecky ztvárněná kolekce byla vyražena k oslavě jedné z nejvýznamnějších českých památek. 

Originální sada dvou pamětních medailí je zhotovena z ryzího stříbra 999/1000 a zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. Hmotnost každé medaile činí 10 gramů a průměr dosahuje 30 milimetrů. Obě pamětní medaile, které jsou k dostání exkluzivně pouze v nabídce Národní Pokladnice, byly vyraženy v nejvyšší kvalitě ražby Proof. Hodnotu této krásné sady zvyšuje i striktní celosvětová limitace pouhých 1410 sad.

Doplňte si své druhé numismatické album sadou dvou stříbrných medailí!

Na aversu první medaile je zobrazen Josef Mánes, jeden z nejvýznamnějších umělců 19. století. Na druhé medaili je ztvárněn znak Starého Města pražského v podobě z konce 15. století a výjevy z Mánesovy kalendářní desky na Staroměstském orloji. Na reversu obou pamětních medailí je zachycen český lev, jehož autorem je rovněž Josef Mánes.

Pouze nevelké množství šťastných sběratelů bude moci vlastnit nejen kompletní kolekci uloženou ve dvou výjimečných numismatických albech, ale i tuto krásnou sadu stříbrných pamětních medailí, bez nichž by kolekce nebylá úplná. Neváhejte proto s její objednávkou!

Josef Mánes (1820–1871) je považován za jednoho z nejvýznamnějších umělců 19. století. Z jeho rozsáhlé umělecké tvorby je patrná láska k rodné vlasti, obdiv k venkovskému lidu a národním tradicím. Čelní představitel českého malířství doby romantismu a národního obrození svým osobitým dílem zanechal nesmazatelnou stopu v různých oblastech malířství a inspiroval tak nastupující generaci mladých umělců. Aktivně se účastnil pražského kulturního života a byl hluboce ovlivněn revolučními událostmi roku 1848. Za jeho nejslavnější umělecký počin je považována pohyblivá kalendářní deska Staroměstského orloje, na jejíž výzdobě pracoval v letech 1865–1866.

Narodil se v Praze v umělecké rodině a spolu se svými sourozenci byl k malířství veden již od útlého dětství. Studijní cesty po české krajině, které podnikal se svým otcem, podnítily jeho lásku k přírodě. Mánesův život byl značně ovlivněn soužitím s bratrem a autoritativní sestrou, která jej přiměla vzdát se své osudové lásky, s  níž počal nemanželskou dceru Josefínu. Plachý, citlivý a zároveň inteligentní a kultivovaný umělec strávil velkou část svého života na zámcích bohatých mecenášů umění. Maloval portréty členů šlechtických rodin, ilustroval knihy, navrhoval výzdobu pestré škály předmětů a vyučoval malbu. Jeho precizní osobitá tvorba se však nesetkávala s pochopením. Celospolečenského uznání se dočkal až po své smrti.

Ano, objednávám si sadu dvou pamětních medailí Josef Mánes a Znak Starého města pražského z ryzího stříbra 999/1000 zušlechtěných ryzím zlatem 999/1000 za cenu 3699 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Částku za tuto sadu pamětních medailí lze uhradit najednou, nebo ve formě tří bezúročných měsíčních splátek, 3 x 1233 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Sadu stříbrných pamětních medailí mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla stříbrná sada zakoupena. Sada stříbrných pamětních medailí bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. prosince 2024 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.

Specifikace
Kov:
Ryzí stříbro 999/1000
Zušlechtění:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
30 mm
Hmotnost:
10 g
Kvalita:
Nejvyšší kvalita ražby Proof
Rok vydání:
2024
Limitace:
1410 sad pro celý svět