Když se řekne Velká Sfinga, každý z nás se v mysli přenese do starodávného Egypta, k břehům Nilu, do doby faraónů a představí si majestátní záhadnou sochu, která má tělo lva s lidskou hlavou a mužskou tváří. Hlavu zdobí charakteristická pokrývka faraónů nazývaná „nemes“, jež byla symbolem moci.

A právě tuto významnou památku dávné minulosti bychom Vám rádi představili prostřednictvím unikátní zlaté mince s motivem Velké Sfingy v Gíze. Jedinečná mince byla vyražena do 3,11 g ryzího zlata 999/1000 speciálním leštěným razidlem v nejvyšší mincovní kvalitě a její průměr činí 18 mm.

Avers zobrazuje oficiální pečeť státu Niue, hodnotu mince a rok 2021, tedy rok, kdy byla vydána.

Revers zdobí motiv majestátní Velké sfingy v Gíze a opis „WONDER OF THE WORLD“, v překladu „Div světa“.

Tato jedinečná zlatá mince se stane neodmyslitelnou ozdobou Vaší kolekce Sedm nových divů světa. Minci můžete snadno doplnit do své dřevěné numismatické kazety, která nabízí pole pro vložení výměnou za logo kolekce.

Objednávkou získáte:

  • 3,11 gramů ryzího zlata 999/1000
  • Průměr 18 mm
  • Velmi nízkou limitaci - k dispozici je pouze 1000 mincí pro celý svět
  • Nejvyšší mincovní kvalitu
  • Certifikát autentičnosti
  • Možnost platby formou 3 bezúročných splátek

Neváhejte a objednejte si jeden z pouhých 1000 exemplářů!

Specifikace
Kov:
Ryzí zlato 999/1000
Průměr:
18 mm
Hmotnost:
3,11 g
Kvalita:
Leštěné razidlo
Nominální hodnota:
5 NZD
Země původu:
Niue
Rok emise:
2021
Limitace:
1000 ks pro celý svět

Velká Sfinga v Gíze je jednou z nejstarších památek na světě, které kdy byly stvořeny člověkem. Kolosální vápencová socha leží na západním břehu Nilu v Gíze v okolí impozantních pyramid. Komplex byl postaven na důležité křižovatce mezi Dolním a Horním Egyptem na okraji pouště.

Impozantní památník nechal pravděpodobně zhotovit egyptský faraon Rachef ze 4. dynastie kolem 26. století př. n. l., přičemž socha měla zobrazovat jeho tvář. Sfinga byla vytesána z jednoho kusu vápence a díky svým úctyhodným rozměrům 73 m délky, 20 m výšky a 19 m šířky patří mezi největší sochy na světě. Její stavba byla ovlivněna egyptskou mytologií, v níž nadpozemské bytosti byly zobrazovány jako hybrid člověka a zvířete. Sfinga má lví tělo s lidskou hlavou a mužskou tváří. Hlava je zdobená charakteristickou parukou faraónů.

Zbytky červeného pigmentu nalezené na její tváři a modrý a zlatý pigment na pokrývce její hlavy naznačují, že Sfinga byla kdysi barevná. Egyptologové odhadují, že její stavba trvala 3 roky a na jejích pracích se podílelo kolem 100 dělníků s kamennými kladivy a měděnými dláty. Originální název Sfingy není dodnes znám. V období Nové říše (16. - 11. století př. n. l.) byla považována za podobiznu slunečního boha Harmachise, zvaného „Hor na obzoru“.

Velká sfinga se během svého dlouhého života stala několikrát obětí egyptského písku. První doložený pokus o vykopání pískem pohřbené Sfingy proběhl ve 14. stol. př. n. l. na popud faraona Thutmose IV. Během následujících tří tisíciletí, však byla opět pohřbena pod nánosy navátého písku. Teprve ve 20. letech 20. století byla zcela vykopána.

Ano, objednávám si zlatou pamětní minci Velká Sfinga z ryzího zlata 999/1000 za cenu 12 490 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Cenu numismatu je možné uhradit naráz nebo formou 3 bezúročných měsíčních plátek, 3x 4163,33 Kč (+ 159 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se zlatou mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti. Mince Velká Sfinga bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do 31. července 2023 nebo do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanoveni § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.