Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

V týdnu od 8.9. do 9.9. se na letňanském výstavišti v Praze bude konat podzimní Sběratel. Největší veletrh sběratelství ve střední a východní Evropě, kde návštěvníci mohou obdivovat nejen numismaty takřka z celého světa. Pokud se i Vy chystáte na tuto velkolepou událost, nezapomeňte si na konci tohoto článku vytisknout voucher, díky kterému za vstupenku zaplatíte pouze 1 Kč.

Sběratel je srdcovka

Veletrh Sběratel

Málokdo asi tuší, že na počátku všeho byla vášeň jednoho muže pro sbírání telefonních karet. Tím mužem byl zakladatel Sběratele, pan Jindřich Jirásek st., který na začátku 90. let objevil kouzlo sběratelství. Jeho koníčkem se staly telefonní karty, které dle jeho slov měly řadu předností, mimo jiné, že nemohly ulétnout jako známky či se zakutálet jako mince.

Pan Jirásek postupně začal jezdit na filatelistické a numismatické veletrhy a burzy telefonních karet do zahraničí. Byl nadšen a chtěl něco podobného uspořádat i u nás.

Poté, co našel pochopení pro své nadšení i u dalších dvou pánů, pana Františka Kočího a Josefa Domoráda, mohla se akce pomalu začít připravovat.

Avšak než mohl vůbec proběhnout první veletrh, uplynuly dva roky, které byly ve znamení mnoha zahraničních cest a stovek jednání. Premiéra Sběratele se tak konala 11. – 13. září 1998 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze. Prvního ročníku se tehdy účastnilo 62 vystavovatelů, z toho 25 ze zahraničí. Na Sběratele se dorazilo podíval na osm tisíc návštěvníků.

Další ročníky se nesly v duchu stoupající účasti vystavovatelů i návštěvníků a veletrh v Průmyslovém paláci zůstal až do roku 2008. Pak přišel nečekaný požár holešovického výstaviště, který zapříčinil, že se Sběratel musel přestěhovat. Svoji novou základnu nalezl na výstavišti v Letňanech, kde zůstává dodnes.

V roce 2009 pan Jirásek předal pomyslné žezlo svým synům, kteří se o blaho veletrhu starají a dále ho zušlechťují.

Co veletrh Sběratel nabízí?

Přidanou hodnotou, kterou veletrh svým návštěvníkům nabízí, jsou doprovodné výstavy, kde jsou seznamováni se zajímavostmi z oboru. K největším lákadlům však bezesporu patří bezplatné posuzování sbírek. Návštěvníci mohou vzít na veletrh své skvosty v podobě mincí, bankovek či vyznamenání a nechat si je u odborníků posoudit. Nejednou se tak stalo, že zákazník odcházel domů s rozzářenýma očima a úsměvem od ucha k uchu.

Národní Pokladnice představí na Sběrateli své novinky!

Jako každý rok i letos bude na Sběrateli přítomen stánek Národní Pokladnice. Těšit se můžete na naše trháky i zcela nové produkty.

Malí i velcí budou mít šanci spatřit nádhernou kolekci od Disney, jejímž výhradním prodejcem jsme na českém i slovenském trhu.

Patrioté a milovníci české historie ocení unikátní kolekci věnovanou Staroměstskému orloji. Kolekce se pyšní nejen medailemi s propracovanými detaily, ale také dvěma nebovyklými alby, jež slouží k uchování medailí.

Jak se na veletrh dostanete

Veletrh Sběratel si určitě zaslouží pozornost všech milovníků numismatiky. Proto pokud i Vy mezi ně patříte neváhejte a přijďte se za námi podívat.

Veletrh se koná v termínu 8. – 9.9.2023 na Výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Otevírací doba v pátek je od 10:00 – 18:00 hod a v sobotu od 10:00 – 17:00 hod.

Stánek Národní Pokladnice má číslo 212 a ponese se v duchu Staroměstského orloje!

Vstupenka za 1 Kč!

Pokud nechcete utrácet za vstupné a radši byste si za ušetřené peníze rozšířili třeba Vaši sbírku, vyplňte TENTO VOUCHER, vytiskněte jej a vyměňte na pokladně veletrhu za regulérní vstupenku, za kterou zaplatíte jen 1 Kč!

„Na závěr ještě musíme podotknout, že vystavené produkty Vám přímo na veletrhu nemůžeme prodat, ale v případě zájmu Vám naši ochotní reprezentanti poradí, jak je získat."

Moc se na Vás těšíme na stánku č. 212!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.