Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Únor je měsícem lásky! Na 14. den mrazivého měsíce připadá svátek sv. Valentýna. Den zamilovaných mnoho z nás mylně považuje za americký výdobytek, který si vymyslel svět komerce proto, aby na nebohých hrdličkách vydělal. Pravděpodobnější teorie říká, že tradice oslavy lásky se začala psát v Evropě ve 3. století našeho letopočtu a jeho původ má mnohem romantičtější základ.

Historici se domnívají, že jméno Valentýn patřilo italskému biskupovi, který žil v Umbrii asi ve 3. století n.l. Tehdejší válečná doba lásce zrovna nepřála. Markus Aurelius údajně v té době manželské svazky zakázal. Činil tak proto, že nadbíhání dle jeho názoru rozptylovalo vojáky, kteří se pak nevěnovali svým vojenským povinnostem s takovou svědomitostí, jakou císař očekával. Spasitelem zamilovaných měl být právě biskup Valentýn. Páry prý tajně oddával v biskupské zahradě a jejich sňatek oslavoval květinami, které novomanželům ve své zahradě natrhal. Na porušení vladařského zákazu se ovšem brzy přišlo a Valentýn byl 14. února roku 269 popraven.

Ještě před tím, než byl lásce přející biskup popraven, prý sledoval z okna své vězeňské cely dění o svátku zvaném Lupercalia, kdy se slavil oficiální začátek jara a čas očisty. Jednou z tradic, předcházející této oslavě, bylo vkládání lístečků se jmény mladých nezadaných dívek do tzv. urny lásky. Z urny si pak lístečky losovali mladí muži. Žena, jejíž jméno na lístečku stálo, měla být pak předurčena pro prosperující sňatek. Je docela dobře možné, že právě tato tradice dala vzniknout dnešním Valentýnkám.

Jestli se legendy zakládají na pravdě, bohužel dodnes stoprocentně nevíme a kvůli nedostatku historických podkladů to asi nikdy nezjistíme.

Ať ukrývají pravdu výše zmíněné příběhy, nebo je původ svátku zakotven jinde, jedno je jisté, 14. únor patří lásce. Zamilovaní píší dopisy, posílají květiny, dávají dárky, společně večeří a činí láskyplná vyznání.

Pro ty z Vás, kteří svou lásku a náklonnost vyjadřují také dárky, máme několik tipů!

Pro ni

Brož

Brož

Pro výjimečné příležitosti i běžné denní nošení se bude dámám, které si potrpí na eleganci, hodit zářivá ozdobná brož. Jednou z největších milovnicí broží je i britská královna Alžběta II. A právě jejím ikonickým doplňkem jsme se inspirovali, když jsme naši nabídku valentýnských šperků rozšiřovali. Nyní si u nás můžete pořídit nadčasovou královskou brož, zušlechtěnou stříbrem a doplněnou zářivými křišťály.

Sada s modrými krystaly

Subtilnější variantou pro Vaši drahou může být podobný náhrdelník, který se ovšem nenachází na perlovém úvazku, nýbrž na střízlivějším řetízku. Náhrdelník s imitací safíru je doplněn vkusnými náušnicemi v týž „dianovském“ stylu. Sada se hodí jak pro speciální příležitosti, tak běžné denní nošení. Podrobnosti najdete na této stránce.

Skutečná růže zalitá zlatem

Pro valentýnskou příležitost můžete vybrat i skutečnou růži! Nemáme ovšem na mysli jen tak ledajakou květinu. Elegantní lístky čajové růže z naší nabídky totiž nikdy neopadnou. Emblém lásky, symbol znovuzrození a trpělivosti dnes můžete Vaší lásce pořídit v nesmrtelném provedení. Růže z naší nabídky je zušlechtěna růžovým a žlutým ryzím zlatem. Každý jednotlivý 16 cm dlouhý exemplář je navíc unikát díky speciální technice namáčení ve zlatých lázních. Podrobné informace o zlaté růži naleznete zde.

Pro něj

Manžetové knoflíčky se stříbrnou mincí Sovereign

Manžetové knoflíčky se stříbrnou mincí Sovereign

Pány můžete potěšit originálním dárkem v podobě mincovních manžetových knoflíčků z ryzího stříbra 999/1000. Do knoflíčků jsou vsazeny originální stříbrné mince ½ Sovereign. Historie britských mincí Sovereign sahá až do 15. století. Jedná se o vysoce ceněné numismaty, které už od dob vlády Tudorovců reprezentují moc a sílu vládnoucího panovníka. Nejslavnější motiv, vyobrazující sv. Jiřího v boji s drakem, zpracoval před více než 200 lety slavný italský rytec Benedetto Pistrucci. Novou interpretaci motivu mincí, které zdobí knoflíčky, zpracovala Angela Benita Pistrucci, pra pra pra pra neteř samotného Benedetta!

Hodinky se slavným mincovním motivem

V naší nabídce najdete také krásné pánské hodinky. Elegantní hodinky zdobí precizní motiv javorového listu, který má nejen mincovní tradici v mnoha kulturách. Zejména ve východních: v Číně, Japonsku, Koreji a Vietnamu. Jejich obyvatelé je často umisťují do zenových zahrad a věnují se jejich duchovnímu konceptu. Javor pak údajně posiluje otevřenost, poctivost, hledání duchovna a víry. Jeho energie podporuje dlouhověkost. Ideální předpoklady pro neochvějný partnerský vztah, co myslíte?

Další tipy na valentýnské dárky najdete v naší sekci Šperky.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.