Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismatické novinky

Již v září čeká na zákazníky Národní Pokladnice řada nových produktů, kterými okouzlí nejen velké sběratele, ale tentokrát bezpochyby zaplesá srdíčko i těm nejmenším. Pokud chcete vědět, nač se můžete těšit, sledujte stránky Národní Pokladnice , v dnešním krátkém článku Vás zkusíme navnadit a něco málo prozdradit.

V týdnu od 8.9. do 9.9. se na letňanském výstavišti v Praze bude konat podzimní Sběratel. Největší veletrh sběratelství ve střední a východní Evropě, kde návštěvníci mohou obdivovat nejen numismaty takřka z celého světa. Pokud se i Vy chystáte na tuto velkolepou událost, nezapomeňte si na konci tohoto článku vytisknout voucher, díky kterému za...

Původně bezvýznamný švábský rod se díky příznivým okolnostem a čilé sňatkové politice stal postupem doby nejúspěšnějším vládnoucím rodem Evropy. Habsburkové v našich dějinách zaujímají své nepřehlédnutelné místo, které určitě stojí za to blíže poznat!

Byl věhlasným secesním umělcem, kterému svět ležel u nohou. Jeho talent a píle stvořily taková díla, nad kterými dodnes tajíme dech, a jež se stala inspirací pro mnohá další zpracování. Muchův otisk můžeme kromě jiného vnímat i ve šperkařství, jež bylo rovněž jeho zálibou.

Je autorem takových děl jako je Proměna, Proces či Zámek. Přitom stačilo málo a svět by se o jeho literární genialitě nikdy nedozvěděl! Jeho rozporuplná osobnost je tak trochu dodnes záhadou, bez ní by však nikdy nebyl schopen stvořit díla, jež se stala inspirací mnoha umělcům a jež jsou i v dnešní době více než aktuální.

Bratři Čapkové vstoupili do československé historie jako výborní spisovatelé a umělci , kteří věrni svému přesvědčení byli rovněž bojovníky za demokracii v pojetí T. G. Masaryka.


Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.