Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Přesto, že patří Miroslav Hric k mladší generaci medailéru, jeho úspěchy a realizovaná díla se s přehledem vyrovnají i starším ročníkům. Jeho kladný vztah k medailérskému řemeslu byl totiž rozvinut již v dětském věku. Vášeň pro nízký reliéf zdědil po svém dědečkovi a otci, kteří se taktéž věnovali medailérství a mohli tak mladému autorovi předat cenné zkušenosti.

Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.Další vědomosti a dovednosti získával Miroslav Hric během studia Školy užitkového výtvarnictví v Kremnici a studijního programu v portugalském Portu. Za vysokoškolským vzděláním odešel do Bratislavy. Na tamní Vysoké škole výtvarných umění se věnoval nejprve sochařství pod vedením Jána Hoffstädtera a pro doktorandské studium si vybral ateliér kresby Miloslava Boďy. Díky autorově všestrannému vzdělání a nespornému výtvarnému talentu vynikají jeho numismaty dokonalým technickým provedením, ale i nezaměnitelným rukopisem.

Již při tvorbě kresebných návrhů je medailér v těsném kontaktu se svým zadavatelem a pro dokonalý výsledek a oboustrannou spokojenost využívá kromě svých manuálních schopností také nejmodernější technologie. Výsledkem je pak perfektní řemeslná práce, proložená jeho autorskou osobitostí.

Umělcův talent potvrzuje dlouhý seznam výstav, sympózií a soutěží, kterých za svou profesní kariéru stihl zúčastnit.

Mezi jeho realizovaná díla patří například pamětní mince vydaná k 1150. výročí příchodu Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu, kterou vydala Slovenská národní banka nebo zlatá mince ze série mosty s nominální hodnotou 5 000 Kč pro ČNB.

Úspěchy doplňuje i 3. místo v mezinárodní soutěži mincovního designu, které Miroslav Hric obsadil s návrhem portrétu známého spisovatele Charlese Bukowskeho.

Pro Národní Pokladnici vytvořil nadaný medailér následující motivy:

Historie Československa v ryzím stříbře

Historie Československa – medaile zušlechtěné 24karátovým zlatem

100. výročí vzniku ČSR – pamětní medaile zdarma

První československý prezident v 5 uncích ryzího stříbra

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.