Další vědomosti a dovednosti získával Miroslav Hric během studia Školy užitkového výtvarnictví v Kremnici a studijního programu v portugalském Portu. Za vysokoškolským vzděláním odešel do Bratislavy. Na tamní Vysoké škole výtvarných umění se věnoval nejprve sochařství pod vedením Jána Hoffstädtera a pro doktorandské studium si vybral ateliér kresby Miloslava Boďy. Díky autorově všestrannému vzdělání a nespornému výtvarnému talentu vynikají jeho numismaty dokonalým technickým provedením, ale i nezaměnitelným rukopisem.
Již při tvorbě kresebných návrhů je medailér v těsném kontaktu se svým zadavatelem a pro dokonalý výsledek a oboustrannou spokojenost využívá kromě svých manuálních schopností také nejmodernější technologie. Výsledkem je pak perfektní řemeslná práce, proložená jeho autorskou osobitostí.
Umělcův talent potvrzuje dlouhý seznam výstav, sympózií a soutěží, kterých za svou profesní kariéru stihl zúčastnit.
Mezi jeho realizovaná díla patří například pamětní mince vydaná k 1150. výročí příchodu Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu, kterou vydala Slovenská národní banka nebo zlatá mince ze série mosty s nominální hodnotou 5 000 Kč pro ČNB.
Úspěchy doplňuje i 3. místo v mezinárodní soutěži mincovního designu, které Miroslav Hric obsadil s návrhem portrétu známého spisovatele Charlese Bukowskeho.
Pro Národní Pokladnici vytvořil nadaný medailér následující motivy:
Historie Československa v ryzím stříbře
Historie Československa – medaile zušlechtěné 24karátovým zlatem