Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

V říjnu roku 1794 byly vyraženy první stříbrné mince Dolary. Protože v té době byla ražba stříbrných mincí velmi komplikovaná a pomalá, světlo světa spatřilo pouhých 1 758 kusů této vzácné emise. Během staletí se většina mincí ztratila a do současné doby bylo nalezeno pouhých 10 kusů.

Je nám obrovskou ctí představit nejdražší minci světa, legendární Flowing Hair Dollar z roku 1794. Tato mince byla v roce 2013 ve slavné Stack’s Bowers vydražena za neuvěřitelných 10 milionů dolarů a stala se tak nejdražší mincí, jaká kdy byla v historii prodána. Nyní máte možnost tento numismatický skvost spolu s originálem kopie Deklarace nezávislosti USA z roku 1776 v ceně 4 milionů dolarů spatřit poprvé v jeho dlouhé historii na vlastní oči v nové budově Národního muzea ve dnech od 9. až 12. 2. 2016.

Výstava v Praze zahajuje celoevropské turné, a tedy právě v Praze mají zájemci poprvé možnost spatřit nejdražší minci světa. Během své cesty slavná mince navštíví celkem osm evropských metropolí. Kromě Prahy bude mince ozdobou výstavních síní v Oslu, Stockholmu, Helsinkách, Tallinnu, Varšavě, Londýně a Dublinu.

Flowing Hair turné pořádá skupina Samlerhuset Group BV, přední evropský distributor pamětních mincí a medailí, jejíž součástí je i Národní Pokladnice

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.