Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Ve dnech 9. až 12. února jste měli jedinečnou příležitost spatřit na vlastní oči nejdražší minci světa, vzácný Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794. Poprvé ve své historii zavítal tento numismatický skvost do Evropy a výstavě v Praze se dostalo té cti, že mohla zahájit celoevropské turné, v rámci kterého mince navštíví celkem osm evropských metropolí. Tento numismatický skvost byl k vidění spolu s originálem kopie Deklarace nezávislosti USA z roku 1776 v ceně 4 milionů dolarů.

Rádi bychom Vám poděkovali za návštěvu Národního muzea, kde byla tato jedinečná mince vystavena. O výstavu byl obrovský zájem, o kterém svědčí nejen vysoká návštěvnost (přibližně 3700 návštěvníků), ale především nadšené ohlasy milovníků numismatiky, odborné veřejnosti a rovněž nebývalý zájem médií.

Při příležitosti výstavy Flowing Hair Liberty Dollar se uskutečnila také velice zajímavá přednáška History, Legacy and Lore of the 1794 Flowing Hair Dollar, na které o historii finančnictví nezávislých Spojených států amerických a jeho odkazu promluvila Karen Lee, kurátorka Národní numismatické kolekce ze Smithsonian’s National Museum of American History, Washington, D.C.

Na výstavě bylo možné vidět také další zlaté a stříbrné historické mince Spojených států amerických, jako jsou například zlaté dolary Double Eagle, Eagle, Half Eagle nebo různé stříbrné dolary, půl dolary nebo čtvrtdolary.

Věříme, že výstava nejdražší mince světa Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794, jež byla v roce 2013 vydražena za těžko uvěřitelných 10 milionů dolarů, předčila Vaše očekávání a těšíme se na setkání s Vámi při další podobné příležitosti.

 

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.