Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný
700. výročí narození Karla IV.

RAŽBA DNE - 700. výročí narození Karla IV.

Unikátní stříbrné medaile připomínající odkaz Karla IV., ražené pouze v den 700. výročí od jeho narození!

 

AKTUALIZOVÁNO 14. 5. 2016, 20.30

Přesně dnes, 14. května 2016 si připomínáme 700 let od narození největšího českého panovníka Karla IV. Na počest jeho památky realizujeme pouze v tento den unikátní projekt – Ražbu dne! Ve spolupráci se známým medailérem Vladimírem Opplem právě razíme symbolických 700 překrásných medailí, každou z jedné unce ryzího stříbra 999/1000.

Podívejte se, jak ražba v naší mincovně probíhala a jak vypadají první vyražené medaile:

Ražba probíhá na vysoce leštěné střížky z razidel, jejichž pole je vysoce leštěno a reliéf matován
Razící stroj
Díky číslování medaile je každá emise unikátem. Každá pamětní medaile je označena pořadovým číslem ražby a stává se nezaměnitelným exemplářem
Sběratelská rarita, kterou může vlastnit pouhých 700 sběratelů
Zatímco oběžné mince jsou raženy jedním zdvihem, sběratelská medaile k uctění 700. výročí narození Karla IV. se razí dvěma údery. Díky tomu je zaručeno vyražení i těch nejmenších detailů reliéfu
Jednotlivé exempláře jsou odebírány od razícího stroje ručně a způsobem zamezujícím jejich poškození
Je mezi nimi ta Vaše?
Autor návrhu, akademický sochař  Vladimír Oppl s jednou z prvních vyražených pamětních medailí

 

Tento měsíc slavíme v celé České republice, ale nejen zde, jedno z nejočekávanějších výročí posledních let. Přesně 14. května 2016 uběhne neuvěřitelných 700 let od narození našeho nejvýznamnějšího panovníka, lidově označovaného také jako Otec vlasti.

 

Vliv Karla IV. však území tehdejšího území Českých zemí dalece přesahoval. Tento jedinečný státník s výjimečnými schopnostmi, rozhledem, inteligencí a charakterem ovlivňoval politické a hospodářské dění daleko za našimi tehdejšími hranicemi. Díky své píli, vytrvalosti a moudrosti povznesl České země ze zuboženého stavu, který sám popisuje ve svém autobiografickém díle Vita Caroli, na pomyslný vrchol tehdejšího středověkého světa.

I přesto, že Karla IV. si zdaleka nepřipomínáme sami a jeho kulturní i politický odkaz najdeme v celé Evropě, České země stále představují místo, ke kterému měl císař Karel IV. nejblíže. A právě proto je naším úkolem jeho odkaz ctít, šířit a připomínat sobě samým i dalším generacím.

Stříbrná medaile, která vznikla na základě návrhu pana Oppla
Stříbrná medaile, která vznikla na základě návrhu pana Oppla

Právě z tohoto důvodu se i Národní Pokladnice rozhodla přispět a uctít památku tohoto velkého panovníka exkluzivním projektem – Ražbou dne! Přesně 14. května, v den, kdy uběhne 700 let od jeho narození, vyrazí v nejvyšší mincovní kvalitě překrásné stříbrné pamětní medaile v symbolickém množství 700 ks. Medaile bude vyražena z 1 unce ryzího stříbra 999/1000 s individuálním číslováním na hraně. Každý kus tak bude unikátem!

Design medailí navrhl mnohokrát oceněný medailér Národní Pokladnice, ale též významný sochař, pan Vladimír Oppl, který bude na ražbu osobně dohlížet. K oběma medailím obdrží zákazníci Certifikát autentičnosti, který vlastnoručně podepíše sám autor medaile Vladimír Oppl.

Ražbu dne – unikátní stříbrnou medaili vyraženou pouze v den výročí Karla IV. si můžete rezervovat na: www.razba-dne.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.