Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Pamětní mince k 90. narozeninám Alžběty II.Letošní rok je na významná výročí opravdu bohatý. Zejména co se eminentních panovníků týče! Letos si připomínáme 700. výročí Otce vlasti, ale také 90. narozeniny nejdéle vládnoucí královny na britském trůnu. A že se jedná o jubileum vskutku výjimečné, dokazuje Britská královská mincovna, která na počest královny Alžběty II. vydala mimořádnou emisi 25 zlatých mincí, které fascinují nejen překrásným motivem, ale zejména svými parametry a nízkou limitací!

Jen 25 unikátů na celém světě! Pětinu emise získají čeští a slovenští sběratelé!

Ředitel Národní Pokladnice Luboš Krčil s medailemiNumismat je ražen z 1005 gramu ryzího 24karátového zlata (ryzost Au 999/1000) a jeho průměr je neuvěřitelných 100 milimetrů. Tato emise je navíc velmi přísně limitována pouhými 25 kusy pro celý svět! K neuvěření je, že z této striktní limitace získala 5 kusů Národní Pokladnice – známý distributor mincí a medailí v České republice a na Slovensku. Vzhledem k nízké limitaci, opravdu mimořádným parametrům a nepopiratelné sběratelské hodnotě, byly zlaté unikáty okamžitě vyprodány!

Hrdými majiteli těchto zlatých skvostů se stali 3 Slováci a 2 Češi. Ředitel Národní Pokladnice Luboš Krčil nám prozradil, že prodejní cena tohoto zlatého exempláře přesahuje částku 1,5 mil. českých korun.

Pamětní mince je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality) a ražena speciálním leštěným razidlem, jehož pole jsou vysoce leštěna a reliéf matován. Každá mince je třikrát ražena a následně ručně leštěna speciální pastou s diamanty. Díky tomuto způsobu zpracování má numismat zrcadlový lesk, který dává vyniknout i těm nejmenším detailům.

Královniny oblíbené růže a nejnovější portrét

3 mince míří na SlovenskoRevers mince, zpracovaný podle návrh Christophera Hobbse, nese ve svém středu královnin monogram EIIR (Elizabeth II., Regia – tedy Alžběta II., královna). Kolem monogramu je vytvořen kruh z 9 růží. Druh květů ani jejich počet není zvolen náhodou. Růže jsou odkazem na heraldický znak Anglie a také odráží královninu vášeň pro tyto květy, jejich počet pak odkazuje na významné královnino jubileum – jedna růže, jedna završená desítka let. Po obvodu vše doplňuje nápis Full of Honour and Years (česky Ctihodná a letitá).

Avers numismatu zdobí pátý mincovní portrét Alžběty II., který se na britských mincích objevil nově v roce 2015 a jehož autorem je 33letý Jody Clark, mladý talentovaný rytec Britské královské mincovny. Na Jodyho portrétu je královna vyobrazena s královským diamantovým diadémem, který měla na hlavě v den své korunovace. Po obvodu je kompozice doplněna nápisem Elizabeth II. D. G. Reg F. D. (což znamená Elizabeth II., Dei Gratia Regia Fidei Defensor, tedy česky Alžběta II., z Boží milosti královna a ochránkyně víry) a dále označením nominální hodnoty 1000 pounds (1000 liber) a rokem ražby 2016.

Národní Pokladnice exkluzivně poskytla několik autentických fotografií zlatých mincí, které byly doručeny do její pražské kanceláře, než budou osobně předány 5 hrdým majitelům! Z obrázků je jasně patrné, že se jedná o opravdový numismatický skvost a majitelé musí být na své nové přírůstky neskutečně pyšní!

Avers pamětní mince

Pošlete královně Alžbětě II. osobní blahopřání a Vaše jméno se možná objeví v Guinessově knize rekordů!

Společnost Samlerhuset, do jejíž skupiny patří právě Národní Pokladnice, připravila ke královniným 90. narozeninám unikátní projekt! Po celém světě sbírá gratulace do své elektronické gratulační knihy. Pokud se podaří získat dostatečný počet gratulací, bude kniha zapsána v Guinessově knize rekordů! Vaše osobní blahopřání královně můžete zaslat zde!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.