Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Již za několik týdnů se sběratelé z celé České republiky, Slovenska i nadšenci z okolních států setkají na 19. ročníku veletrhu Sběratel – netrpělivě očekávaném svátku věnovaném této vášni. Ten se uskuteční již od 8. do 10. září.

Veletrh SběratelStejně jako v několika posledních sezónách proběhne veletrh ve veletržním areálu PVA Letňany, který sice nemá takovou atmosféru, jakou disponuje původně využívané výstaviště v Holešovicích, zato je nesporně větší a nabízí komfortní prostředí jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky.

A co na takovém veletrhu uvidíte? V podstatě všechno! Abychom ovšem vyjmenováváním možných objektů sběratelského zájmu nesepsali román, trochu to zkrátíme a pro lepší představu začneme čísly: na veletrhu se představí více než 230 vystavovatelů z 35 zemí světa a ročně ho navštíví přes 12 000 návštěvníků. Vidět můžete filatelistické unikáty, investiční cihličky, historické mince z celého světa, pamětní medaile, drahé kameny, šperky, vinyly, ale třeba také malované postavičky z oblíbených Kinder vajíček.

Pokud máte sami doma v šuplíku nějakou zajímavou minci, známku či dokonce sbírku čehokoli, kterou jste objevili na půdě po babičce, můžete ji vzít sebou a zdarma se poradit s všudypřítomnými odborníky. A pokud nic takového nemáte a rádi byste třeba nějakou tu korunu investovali, přijďte také, protože na Sběrateli si jistě vyberete.

A protože píšeme blog o numismatice, zajímáme se především o to, jaké novinky se objeví z tohoto odvětví. Proto jsme se zeptali Luboše Krčila, ředitele Národní Pokladnice, jednoho z největších distributorů mincí a medailí, jaké produkty si připravili pro své příznivce tentokrát.

„Tento rok se nese ve znamení mnohých velkolepých výročí. To největší se samozřejmě týká Karla IV., nejoblíbenějšího a nejvýznamnějšího panovníka Českých zemí. Od jeho narození uběhlo právě v tomto roce 700 let. Chtěli jsme, aby si každý z nás mohl Otce vlasti připomenout, a proto jsme nechali vyrazit medaile s překrásným designem od umělce Vladimíra Oppla v několika specifikacích. Na Sběrateli představíme 5 uncovou stříbrnou medaili s vysokým reliéfem, vydanou v úzké limitaci pouhých 300 kusů“, představuje jeden z produktů, které bude k vidění na stánku Národní Pokladnice její ředitel.

Podařilo se nám zjistit, že na stánku 212, kde bude Národní Pokladnice sídlit, uvidíme také zajímavosti z úplně jiného soudku. Pan Krčil nám prozradil jen to, že tentokrát nabídnou i několik kusů z přísně limitovaných sérií historických mincí, a také staré americké dolary, emitované v období, kdy byla vyražena aktuálně nejdražší prodaná mince světa – Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1974.

My se tedy rozhodně přijdeme podívat a Vy?

Jako vážený zákazník Národní Pokladnice od nás můžete získat pozvánku len za 1 Kč!

Poukázku ve formátu PDF můžete stáhnout zde.

Vytiskněte si poukázku na zvýhodněnou vstupenku

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.