Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

První zářijový víkend proběhlo na Výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech mezinárodní setkání sběratelů z celé západní a východní Evropy. Jednalo se již o 18. ročník a dle bohaté účasti lze konstatovat, že popularita této akce rok od roku roste.

Akce je přínosem nejen pro obchodníky, kteří mají na veletrhu příležitost navázat nové obchodní vztahy nebo poznat produkty a komunikační strategie konkurence, ale zejména pro návštěvníky se zálibou ve shromažďování cenných předmětů jakéhokoli druhu a hodnoty.

Již první den se před dveřmi haly, kde se svátek sběratelů konal, utvořila úctyhodná fronta složená z netrpělivých nadšenců všech věkových kategorií. Někteří se přišli jen seznámit s novými produkty svých oblíbených dodavatelů, jiní si přinesli své vlastní poklady, které si mohli nechat u všudypřítomných expertů zdarma ohodnotit. Na místě byli přítomni i odborníci z českého Puncovního úřadu, kteří zdarma posuzovali kvalitu šperků. U přetékajících pultů s poštovními známkami, mincemi a bankovkami bylo možné spatřit živě diskutující skupinky nadšených příznivců této záliby. Letošní ročník oblíbeného veletrhu byl letos více než kdy jindy o investicích. Paralelně se Sběratelem probíhal totiž také veletrh Investor a Minerály a drahé kameny. U mnohých konzultantů a znalců se tak střídali návštěvníci se zájmem o výhodné investice. Nezbytnou součástí letošního ročníku byla také výstava Bezpečná sbírka s širokou nabídkou domácích trezorů a dalších bezpečnostních systémů.

Po celou dobu konání veletrhu se zákazníci mohli účastnit bohatého doprovodného programu. Proběhla například autogramiáda autora nejkrásnější známky světa, výstava českých mincovních dopisů, představení nových medailových programů a nespočet dalších zajímavých akcí.

V sobotu navíc probíhal Den letiště Letňany a uchození návštěvníci veletrhu, kteří se občerstvovali chutnými nápoji či pokrmy mezi halami tak mohli pozorovat akrobatické manévry zkušených pilotů přímo nad svými hlavami.

Provozovatelé se letos poprvé také rozhodli podpořit nové sběratele a všem ženám a mladým lidem do 18 let odpustili vstupné.

Na stánku Národní Pokladnice bylo k vidění novinek hned několik. Jeden z největších distributorů medailí a mincí v České republice představil překrásné nové medaile z vlastní produkce: pozlacenou a postříbřenou medaili oslavující 150. výročí od odhalení kalendářní desky Staroměstského orloje, jedinečnou pozlacenou cihličku s reprodukcí světoznámého díla od Alfonse Muchy a mnohé další, které si můžete prohlédnout na stránkách Národní Pokladnice.

Pro fanoušky americké historie si tento distributor připravil vzácnou kolekci zlatých historických dolarů. Obdivovatelé objemnějších numismatů pak mohli obdivovat stříbrnou minci vyraženou z 1 Kg ryzího stříbra, věnovanou Marii Terezii nebo kolorovaný numismat, složený z několika stříbrných cihliček oslavující fresku ze Síně Signatury - dílo geniálního renesančního umělce Raphaela Stanzy.

Pro příznivce početnějších kolekcí byla připravena ukázka z nové oblíbené sbírky „Nejkrásnějších hradů a zámků“ nebo kolorované cihličky nesoucí reprodukce nejslavnějších děl českých a slovenských malířů. K vidění byly také stříbrné uncové mince z letošních ražeb světově proslulých mincoven, sdružených do sbírky nazvané Fabulous 15 (Báječná patnáctka).

Novinek bylo zkrátka více než dost a na příští rok se chystají další, přijďte se přesvědčit v roce 2017!

Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Veletrh Sběratel 2016
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.