Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Nahlédněte spolu s námi, co přinesl již 46. ročník největšího veletrhu mincí na světě

Již 46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně, World Money Fair 2017 otevřel dveře veřejnosti 3. 2. 2017. Tradičně se veletrh konal v Estrel Convention Center, kde se kromě samotného veletrhu zaplnili i jednací místnosti diskutujícími obchodními partnery, dodavateli a zástupci světových mincoven.

46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017Tento rok se oficiálním čestným hostem veletrhu stala Jihoafrická mincovna South African Mint, která razí slavný Krugerrand. Tato legendární zlatá mince oslavuje tento rok své 50. výročí a byla jednou z hlavních hvězd letošního ročníku. Na veletrhu jsme mohli vidět unikátní stánek věnovaný historii Krugerrandu, kde jsme obdivovali všech 50 dosud vyražených emisí, od roku 1967 až po rok 2017. Krugerrand dosud patří mezi nejvýznamnější a nejoblíbenější mince světa, která byla poprvé vyražena 3. července 1967. Od začátku ražby této zlaté legendy bylo do dneška vyražených přibližně 60 milionů kusů. Tento rok přináší ještě jednu zásadní novinku v ražbě této legendy, poprvé bude vyražen Krugerrand ve stříbrné specifikaci.

Rok 2017 přináší i další významné výročí, které si připomeneme i v numismatice. Kanadská konfederace oslavuje již 150 let své existence a při této příležitosti vyrazila několik velice zajímavých emisí.

Dalším významným tématem je rovněž safírové výročí královny Alžběty, která slaví již 65 let na trůnu a je tak nejdéle vládnoucím monarchou v historii dynastie Windsor. Britská královská mincovna – The Royal Mint se může pochlubit několika fascinujícími mincemi s krásným propracovaným designem.

Přípravy na Olympiádu PyengChang 2018 jsou v plném proudu a na veletrhu jsme mohli vidět i oficiální mince v různých specifikacích věnované tomuto sportovnímu svátku.

Jako každý rok, World Money Fair přinesl spoustu novinek z celého světa. Viděli jsme překrásné emise pařížské Monnaie de Paris, mince s brilianty, kolorované cihličky, vysoké reliéfy i 3D efekty.

Prohlédněte si naši fotogalerii a nahlédněte co vše je v numismatice nového. Příští rok se budeme těšit zas!

46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017 46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017 46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017 46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017 46. ročník významného numismatického veletrhu v Berlíně - World Money Fair 2017

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.