Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Olympijské hry jsou největší sportovní události na světě. Zimní olympijské hry 2018, oficiálně pod názvem XXIII. zimní olympijské hry, se budou konat v jihokorejském Pyeongchang. Slavnostní zahájení proběhne 9. února 2018, ukončení 25. února 2018. V Jižní Koreji se uskuteční olympiáda už podruhé. První olympijské hry v této zemi proběhly v roce 1988 v hlavním městě Soul. Město Pyeongchang tak bude čtvrté asijské město, které hostilo Zimní olympijské hry. Prvním asijským městem bylo Sapporo v Japonsku 1972, a druhým Nagano také v Japonsku v 1998.

Numismaty věnované olympijským hrám jsou vzhledem k přísné limitaci a neopakovatelné události celosvětově velice vyhledávané. Při příležitosti této významné sportovní události vyrazila Národní banka Jižní Kóree v přísné limitaci oficiální numismatický program.  Hodnota těchto striktně limitovaných speciálních edicí se bude pravděpodobně i nadále zvyšovat.

První série mincí k olympijským hrám v Pyeongchang už byla vyražena a jsme rádi, že se naší mateřské společnosti Samlerhuset Group BV podařilo získat první sérii minci Pyeongchang 2018 z limitované emise určené pro zbytek světa.

Oficiální mince Lední hokej

Jedna z oficiálních mincí k první sérii je věnovaná populární disciplíně - lednímu hokeji.

Oficiální mince Pyeongchang 2018 - Lední hokej
Oficiální mince Pyeongchang 2018 - Lední hokej

Reverz mince vyobrazuje právě jednu z disciplín ZOH - Lední hokej. Kromě obránce a útočníka je na reverzu viditelná i nominální hodnota mince 5000 wonů a název jihokorejského města, které bude v roce 2018 hostit zimní olympijské hry, Pchjongčchang (jiný název Pyeongchang). Averz vyobrazuje symbol olympijských her - olympijské kruhy, název hostující země a rok 2018. Na averzu je také uveden rok ražby emise, 2016.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.