Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Již příští rok oslavíme neuvěřitelných 100 let od založení samostatného Československa, přelomový milník naší novodobé historie!28. října 2018 uběhne přesně 100 let od chvíle, kdy byla na pražském Václavském náměstí vyhlášena pro národy bývalého Rakouska-Uherska samostatnost! V ten den se začala psát nová kapitola našich dějin.

Tak významné výročí si zaslouží oslavu a připomínku nám i mladším generacím. Proto jsme se rozhodli zhmotnit vzpomínky, události a osobnosti, které měly vliv na naši nezávislost. Představujeme veřejnosti jedinečnou kolekci pamětních medailí z ryzího stříbra 999/1000, které najdete exkluzivně pouze u Národní Pokladnice. Každá z nich bude reprezentovat důležitou část naší novodobé historie. Ucelená sbírka medailí, zabývající se výhradně dějinami Československa, je v oblasti numismatiky zcela mimořádná.

První stříbrná medaile věnovaná vzniku Československa
První stříbrná medaile věnovaná vzniku Československa

Motivy, které se na medailích objeví, zpracoval známý český sochař a medailér Vladimír Oppl. Jedinečnost kolekce nespočívá jen v nejvyšší kvalitě ražby a v propracovaných motivech. Její kouzlo tkví především ve společné práci s našimi zákazníky. Právě oni se stali spolutvůrci nové, ryze československé kolekce. Pomáhali nám vybrat témata, která pak medailér přenesl na pamětní medaile o úctyhodném průměru 40 mm. Součástí kolekce jsou kromě Certifikátů autentičnosti a informačních karet také průvodní dopisy.

Fakta a vzpomínky na historické události pro tyto materiály, čerpáme také ze zdrojů neziskové organizace Post Bellum (projekt Paměť národa). Snahou projektu je vyhledávání pamětníků klíčových momentů 20. století, zachycování jejich autentických vzpomínek a následné zpřístupnění výpovědí široké veřejnosti.

Stejně tak jako Post Bellum zachycuje videi, fotografiemi, dopisy a výpověďmi příběhy známých i neznámých hrdinů, chceme i my prostřednictvím pamětních medailí vyprávět příběh naší nedávné historie.  Vždyť právě sounáležitost, úcta k předkům a poučení z chyb minulých formuje naše postoje, životy a budoucnost.

Mezi zpracovanými motivy kolekce Historie Československa najdete významné milníky nebo osobnosti z historie ČSR. Ve Vaší sbírce se budou vyjímat takoví velikáni jako například T. G. Masaryk, M. R. Štefánik, nebo významné instituce jako Československa národní rada a další.

Součástí kolekce je i bohaté příslušenství, např. elegantní dřevěný box nebo mapa Československa z roku 1933.

Bohaté příslušenství součástí kolekce

Více informací získáte zde.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.