Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Fenomén zlato

Zlato je předmětem zájmu lidstva již po tisíce let, přičemž nikdy neztrácí svůj lesk. První zlaté mince se objevily v 7. století před Kristem v Anatolii. Zlato se však pro ražbu mincí používalo jen ojediněle, v době, kdy došly zásoby stříbra. Oběžné mince se ze zlata v moderní době razily díky malým rozdílům mezi nákupní a prodejní cenou zlata. Zlato má navíc pro ražbu mincí dobré vlastnosti –  dá se rozdělit na menší kousky, aniž by bylo zničeno, je lehce přenosné, nekoroduje a na rozdíl od stříbra má vysokou hodnotu vzhledem k váze.

Zlaté mince, které si dnes může dovolit téměř každý

Oběžné mince se již ze zlata nevyrábí. Dnešní zlaté mince slouží zejména sběratelům a investorům. Zlato je známé jako bezpečná investice v neklidných dobách. Není divu, že sběratelé chtějí vlastnit pamětní mince z tohoto drahého kovu. Zlato je velmi cenné a proto pro většinu lidí není snadné sbírat zlaté mince.

Proto mezi sběratelsky nejoblíbenější patří zlaté mince s průměrem 11 mm. Díky malému rozměru si totiž pravou minci z ryzího zlata může dovolit téměř každý. Ražba takto drobných mincí ještě nedávno nebyla technicky vůbec možná. Dnes však tyto emise patří mezi sběrateli k nejvyhledávanějším!

Revoluce mezi zlatými mincemi

Cenný kov v nejčistší podobě, nádherné motivy z celého světa a v neposlední řadě také nejvyšší kvalita – to vše činí sbírku Nejmenších zlatých mincí světa tak výjimečnou. Každá zlatá mince je navíc oficiálním platidlem v zemi emitenta, jedná se tedy o skutečné peníze a zákonné platidlo.

Každá z mincí v kolekci „Nejmenší zlaté mince světa”, je pečlivě vybraný numismatický exemplář, jehož hodnotu tvoří nejen cena samotného drahého kovu, ale také omezená dostupnost a vysoká umělecká hodnota raženého motivu.

J. F. Kennedy na zlaté minci100 let od narození J. F. Kennedyho na zlaté minci

Tento rok si připomínáme 100 let od narození nejoblíbenějšího prezidenta amerických dějin. Při této významné příležitosti byla vyražena zlatá mince z nejčistšího zlata (999/1000) v nejvyšší mincovní kvalitě – leštěným razidlem. Pamětní emise J. F. Kennedy umožňuje sběratelům získat zlatou minci nejvyšší ryzosti za nízkou cenu.

J. F. Kennedy byl v pořadí 35. prezidentem Spojených států. Byl obdivován, protože se zasazoval za zajištění rovných práv a příležitostí pro všechny Američany. Velkou oblibu si získal i svou inteligencí, energií, a elegancí, které z něj vyzařovaly.

Další atraktivní motivy Vám vyrazí dech

Do této atraktivní kolekce patří mimo jiné tak krásné mince, jako je  Karel IV., Aristoteles, Bazilika sv. Petra ve Vatikánu nebo Marie Terezie. Počet sbírek je však přísně limitován. Pro Českou republiku je k dispozici pouhých 5 000 kolekcí.

Využijte šanci vytvořit svůj vlastní malý zlatý poklad s nejmenšími zlatými mincemi na světě! Pro naše vážené zákazníky jsme připravili „Kolo štěstí“, kde můžete vyhrát poukaz na nákup Nejmenších zlatých mincí.

Zatočte si Kolem štěstí zde.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.