Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Jen jednou za čas se podaří vytvořit edici mincí, které se podaří být na výsluní těch nejžádanějších mincí každý rok. Jednou z těchto mincí je právě edice Tiffany Art, která je bezpochyby jednou z nejžádanějších mincí moderní doby.

Stříbrná mince Tiffany Art z roku 2004 získala prestižní ocenění Coin of the Year (Mince roku)

Mince roku 2004

Lichtenštejnská společnost Coin Invest Trust vyrazila první minci této populární série v roce 2004 a vstoupila tím na zcela neznámé území. Do té doby ještě nikdo nevytvořil minci, jejíž součástí je vitráž vyrobena v Tiffanyho tradici. Tato mince se stala okamžitě na numismatickém trhu hitem a získala prestižní ocenění "Coin of the Year“ (Mince roku).  Tato fascinující mince za 13 let své existence získala u odborné veřejnosti již 5 ocenění a změnila způsob, jakým vnímáme sběratelské mince.

Jak přišel tento revoluční nápad?

Vše začalo u Thomase Rysera, zaměstnance společnosti Coin Invest Trust a jeho speciálního zájmu o sklo. Thomas byl fascinován slavným sklem Tiffany, nejúspěšnějším produktem amerického secesního umělce Louise Comfort Tiffanyho. Poté, co experimentoval se skleněnými předměty ve svém volném čase, navrhl použít princip vitráže i na mince.

Realizace projektu trvala dlouhou dobu až nakonec v spolupráci s německou mincovnou BH Mayer vyrobila první prototyp. Po nespočetných testech se mince dostaly do výroby a vstoupily na numismatický trh. Za zmínku nepochybně stojí, že díky unikátní skleněné vitráži je každá mince unikátem a dvě stejné byste hledali jen těžko.

Ikonická architektonická díla jako inspirace

Od začátku série v roce 2004 je každý rok vydávaná nová mince. Motivy jsou inspirované ikonickými architektonickými díly, mohli jste zde rozpoznat Zrcadlovou síň z Versailles, španělskou Alhambru či Wellskou katedrálu.  Tyto legendární mince Vás tak doslova provedou cestou dějinami umění. Díky emisím Tiffany Art jsme mohli obdivovat překrásné detaily renesance, neoklasicismusu, gotiky, nebo rokoka.  Sbíraní mincí Tiffany Art tak přesahuje běžné požadavky na sběratelské emise a tyto mince se stávají  novým druhem uměleckého díla.

Stříbrná mince Tiffany Art 2017
 

Vysoké zhodnocení mincí Tiffany Art

Tato světově proslulá série mincí je díky své vyjímečnosti jednou z nejvíce se zhodnocujících mincí moderní doby a jsou každoročně beznadějně vyprodány. Tržní hodnota úplně první emise z roku 2004 stoupla na více než desetinásobek původní ceny její hodnota je téměř 160 000 Kč!

Vitráž v Tiffanyho tradici

Princip Tiffany techniky je podobný principu klasické vitráže. Liší se tím, že se jednotlivé kousky skla obalí měděnou páskou a pak se spojují cínem, což dovoluje vytvářet složitější a propracovanější motivy. Vitráže vyrobené touto technikou jsou známé pro svoji dlouhou životnost. Autorem Tiffany techniky je secesní umělec a sklář Louis Comfort Tiffany (1848 – 1933). Jeho skleněná okna a lampy se staly celosvětově proslavené a na dnešních aukcích se prodávají za neuvěřitelně vysoké ceny.

Nejnovější emise 2017

Nejnovější emise, byla vyražena do 2 uncí = 62,2 g ryzího stříbra 999/1000 a vyobrazuje klenot Anglie, Wellskou katedrálu, která pochází z 12. století. Z každé strany mince můžete obdivovat unikátní fialové vitráže vyrobené v Tiffanyho tradici. Spojení vysokého reliéfu a detailního propracování umocňuje ojedinělý numismatický zážitek. Povrch tohoto úchvatného numismatu je zpracován technologií tzv. antique finish, jenž mu propůjčuje starobylý nádech.

Získejte více informací zde www.narodnipokladnice.cz/tiffany-2017

Stříbrná mince Tiffany Art 2017


 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.