Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Výročí připomíná den, kdy tzv. zákon o Britské Severní Americe sjednotil kolonie Québec, Ontario, Nové Skotsko a Nový Brunšvik pod jedno dominium. Starobylý výraz „kanata“ znamenal „vesnice“ či „osídlení“ a prokazatelně byl používán už v 16. století. Tehdy jím domorodci instruovali francouzského dobrodruha Jacqua Cartiera. Ukazovali přitom na „vesnici“, tedy lokalitu, kterou dnes zná svět jako město Québec.

Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky jako unie britských zámořských teritorií a kolonií, z nichž některé byly předtím součástí francouzské koloniální říše. Nezávislost na Velké Británii získala mírovou cestou Zákonem o Britské Severní Americe (anglicky British North America Act) z roku 1867 a Canada Actem v roce 1982.

Nejoblíbenejší kanadské stříbrné kanadské dolary a jejich příběhy můžete poznat i VY!

„z dílny Královské kanadské mincovny“

Oficiální kanadské dolary jsou po celém světě známé svou velmi vysokou kvalitou, a především jedinečným detailním zpracováním. Kanada patří bezpochyby mezi nejpozoruhodnější země vůbec a oficiální kanadské dolary dokonale odrážejí její barvitou historii. Kanadská královská mincovna se řadí mezi nejstarší mincovny světa a je proslulá vynikající kvalitou ražby i krásnými detailními motivy numismatů. 

Národní Pokladnice si připomíná oslavy 150 let kanadské konfederace stříbrnou mincí Srdce národa emitovanou s vysokým obsahem stříbra a nominální hodnotou tři dolary.

Více informací o minci Srdce národa můžete najít zde: www.narodnipokladnice.cz/kanadskedolary

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.