Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Letošní Sběratel slavil  20 let a narozeninový program byl mimořádně nabitý! I když jej pořadatelé o celý jeden den zkrátili, výstaviště Letňany se zaplnilo sběrateli z řad vystavovatelů, zákazníků a fanoušků předmětů, které plní trezory, poličky, alba, garáže i skleněné vitríny.

Druhý zářijový pátek a sobotu se z hal letňanského výstaviště  ozývaly vášnivé diskuze milovníků sběratelství všeho druhu. Jako každý rok si mohli návštěvníci zdarma nechat ocenit své sběratelské kousky u nezávislých odborníků nebo si například nechat podepsat poštovní známky od samotných autorů.

Doprovodný program největšího veletrhu svého druhu ve střední Evropě  byl tento rok skutečně barvitý. Kromě tradičních stánků se sběratelskými evergreeny jako jsou mince, medaile či poštovní známky a pohledy, mohli návštěvníci obdivovat stánky s minerály, filmovými plakáty, telefonními kartami, vinyly nebo třeba s investičním alkoholem. V pátek byla zahájena výstava Praga Piccola – společná filatelistická výstava.

Česká pošta představila novou poštovní známku Mauritius v Česku, která byla vydána při příležitosti 170. výročí nejslavnější známky světa. V sobotu dopoledne se setkali přívrženci nového fenoménu zvaného Postcrossing, projektu, kdy si registrovaní uživatelé z celého světa vyměňují pohlednice. O tom, že je tento koníček na vzestupu, svědčí údaje z roku 2016, které tvrdí, že v roce 2016 si lidé z celého světa poslali více než 36 miliónů pohlednic.

Na veletrhu nemohli chybět také zástupci ze světa numismatiky. Národní Pokladnice představila celou řadu novinek. Návštěvníci si mohli prohlédnout například medaili, vydanou k 80. výročí Tomáše Garrigue Masaryka z 5 uncí ryzího stříbra nebo dokonale propracovaný motiv staroměstského orloje na 2 uncové stříbrné medaili. Zákazníci měli jako každý rok velký zájem o kolekce mincí a medailí. Velký úspěch sklidila kolekce nejvýznamnějších zlatých mincí světa v čele s první investiční mincí na světě, jihoafrickým Krugerrandem a kolekce stříbrných medailí, vydaných k 100. výročí Československa.

Každý návštěvník stánku Národní Pokladnice odcházel letos navíc s úsměvem na tváři. Milé hostesky totiž odměnili všechny návštěvníky za jejich účast na veletrhu a vyplnění kratičkého dotazníků hodnotnou medailí.

Novinek bylo tento rok skutečně obrovské množství, a pokud nechcete o žádné přijít sledujtenaši nabídku a facebookové stránky.

Pořadatel veletrhu Sběratel Jindřich Jirásek nedávno zmínil v rozhovoru pro Ihned.cz, že sběratelství přináší nejen skvělou investiční příležitost, ale také blahodárný vliv na psychiku člověka. Vede nás k trpělivosti, systematičnosti, poznávání lidí,  cizích kultur, historie, umění a ještě nás tato vášeň motivuje k poznávání cizích jazyků.

Jestli jsme ve Vás nevzbudili sběratelskou vášeň nyní my, přijďte na Sběratel 2018 a uvidíte sami!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.