Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Poprvé v Národní Pokladnici!

Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident Československa, tatíček Masaryk, prezident Osvoboditel, TGM, milovník koní, filosof, pedagog, budovatel, symbol morální velikosti a politická autorita.

Všechna tato přízviska patří jedinému muži – zakladateli společného Československa, kterého 100. výročí si připomeneme již příští rok! 

Od smrti Tomáše Garrigua Masaryka uběhlo letos již 80 let. Národní Pokladnice k tomuto významnému výročí vyrazila exkluzivní numismat -  oficiální stříbrnou minci z 1 kg ryzího stříbra! Jedná se o vůbec první emisi s portétem Tomáše Garrigua Masaryka na světě v takové specifikaci.

Emise s nominální hodnotou 100 dolarů byla vyražena v nejvyšší kvalitě ražby - leštěným razidlem a pyšnit se může skutečně velkolepým průměrem 100 mm! Numismat umožňuje fascinující zážitek také díky neobvykle vysokému reliéfu a úchvatným detailům! Jedinečnost mince, kterou najdete exkluzivně jen v nabídce Národní Pokladnice, potvrzuje také její extrémně nízká limitace –  jen 111 kusů pro celý svět! Každý exemplář je navíc individuálně číslovaný! Součástí nabídky je také originální stokorunová bankovka z roku 1931, považovaná za jedno z nejkrásnějších platidel v naší historii! Precizní návrh aversu připravil významný umělec Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Více informací o výjimečné minci naleznete zde.

 
Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.