Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

V roce 2018 oslavíme celé století od vzniku Československa. Národní Pokladnice vydala  při této příležitosti krásnou pamětní medaili. Je věnována památce muže, jenž v roce 1918 sehrál klíčovou roli. Díky němu a dalším statečným hrdinům se naše země stala konečně svobodnou.  Medaile připomíná odkaz prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Nyní si památku na jednu z nejvýznamnějších osobností novodobé historie může pořídit skutečně každý. Medaile je totiž pro každého zdarma!

Mince a medaile jsou vydávány na celém světě již po mnohá staletí. Funkce numismatů však zdaleka nespočívá jen v jejich praktickém využití. Snad ještě podstatnějším úkolem numismatiky je uchovat historické poselství a kulturní hodnoty našich předků pro další generace. Právě numismatika nám umožňuje odhalit mnoho skrytých skutečností. Díky mincím a medailím jsme schopni vyčíst tehdejší vyspělost technologií, ekonomickou situaci národů, politické zřízení a mnoho dalších historických faktů. A díky motivům numismatů lze objevovat i mnohem subjektivnější skutečnosti, jako je tehdejší nálada ve společnosti, módní trendy, společenská hiearchie a další. Numismaty nám pomáhají velmi dobře odhadnout, jaké osobnosti, události a místa byly pro naše předky důležité, když už si dali  takovou námahu s jejich vyobrazením na kovových plíšcích.

Říká se, že numismaty jsou němým svědkem dějin. Jejich výmluvnost je však mnohdy větší, než tisíce slov. Aby si nejzásadnější historické okamžiky mohl uchovat opravdu každý, vydala Národní Pokladnice krásnou pamětní medaili, věnovanou TGM. Právě on se před 100 lety významně přičinil o osamostatnění Československa.

Předejme prostřednictvím pamětní medaile odkaz TGM a jeho lásku k demokratickým hodnotám dalším generacím!

Medaili zdarma si můžete prohlédnout a objednat zde!

Poznámka 2.10.2018 - Pamětní medaile s TGM je již vyprodaná. Pro velký zájem veřejnosti vydala Národní Pokladnice další medaili ZDARMA, připomínající 100. výročí vzniku ČSR.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.