Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Máj je měsíc lásky,  a protože v Národní Pokladnici milujeme numismatiku a tajemství, připravili jsme pro Vás novou kolekci pamětních medailí s názvem Tajemství Čech, Moravy a Slezska.

Již odpradávna jsou mince a medaile svědky historických událostí. Připomínají nám významné osobnosti, památky, národní symboly, zlomové okamžiky a další historická fakta, která ovlivnila svět.

Jak je to ale s příběhy, které pro nás mnoho znamenají, ale faktograficky jsou nedoložitelné? Náš národ je přímo zahalen do obrovského množství bájí, pověstí, legend a mýtů.  Tyto poutavé příběhy jsou udržovány při životě díky tradici lidové slovesnosti a samozřejmě i díky knižnímu zpracování. Postavám a historickým milníkům z těchto lidových příběhů však doposud chyběla jakási oficiální úcta. Ta úcta, která je vyjadřována skutečným osobnostem právě prostřednictvím jejich vyobrazení na numismatech.

Národní Pokladnice proto vydává novou sbírku pamětních medailí s názvem Tajemství Čech, Moravy a Slezska. Sbírka zachycuje nejoblíbenější báje a mýty a originálním způsobem tak zajištuje jejich nesmrtelnost. Na důkaz úcty k lidovým příběhům jsou medaile zušlechtěny hned dvěma drahými kovy: zlatem a platinou. Medaile jsou navíc raženy v nejvyšší mincovní kvalitě a motivy tak dokonale vyniknou.

Autorem motivů všech pamětních medailí je uznávaný sochař a medailér Vladimír Oppl, autor řádu Tomáše Garrigue Masaryka, oběžné dvacetikoruny a Ceny Paměti národa.

Úvodní medaile z nové kolekce je věnována Praotci Čechovi. Dle legendy právě po něm získala naše země své jméno. Praotec Čech je zachycen při výstupu na horu Říp se svou družinou.

Další pamětní medaile vyobrazují neméně slavné pověsti. Sběratelé se mohou těšit na kněžnu Libuši, legendu o Bruncvíkovi nebo na Blanické rytíře. Pokud by si noví majitelé medailí na první pohled nevybavili celé příběhy, nevadí. Součástí příslušenství jsou kromě Certifikátů autentičnosti také průvodní dopisy, které vypráví příběhy celé.

Kolekce Tajemství Čech, Moravy a Slezska je v naší nabídce čerstvou novinkou. Úvodní medaili Příchod praotce Čecha na www.ceska-tajemstvi.cz.

Kolekce je limitována pouhými 5000 sbírkami pro celý svět a proto doporučujeme s rezervací neotálet.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.