Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

 V dnešním článku se budeme věnovat tématu péče o numismaty. Zaměříme se na skladování a uchovávání  mincí a medailí. Sběratelství většinou začíná nevinně. Pořídíte si pár historických, pamětních nebo dokonce vzácných mincí či medailí a říkáte si dost. Za pár měsíců či let se na Vás však ze všech šuplíků, krabiček a jiných schovávaček hrnou ty kulaté potvory a vy nevíte kam s nimi! A protože numismatika není jen hromadění vzácných kousků, ale především péče o ně, přinášíme Vám několik tipů jak si Vaši sbírku utřídit a především jak si ji užít.

Skutečně dlouho jsme přemýšleli nad volbou dodavatele špičkového příslušenství. Hledali jsme v evropských vodách a jednoznačným vítězem se stal německý výrobce Leuchtturm. Na našem eshopu naleznete nyní širokou škálu špičkových vychytávek, které by si přál každý sběratel.

Každý sběratel má jinou sbírku, jiné zvyky a jiné potřeby. Vyjmenovávat výhody a nevýhody ukládání mincí a medailí do toho alba či onoho boxu tedy nemá smysl. Možností je opravdu mnoho. Dovolte, abychom Vám je představily.

Začněme od základu – kapsle!

Absolutní nezbytnost pro každého sběratele. Uznáváme, že krásná třpytivá zlatá mince se v plastovém obalu příliš nevyjímá, ale dokonale Váš poklad ochrání před prachem, oděrkami, oxidací a plísněmi. Nabídka Leuchtturmu je skutečně široká. Stačí jen změřit průměr Vaší mince či medaile a vybrat vhodnou velikost. Pokud si nebudete vědět rady, zkuste naše zákaznické oddělení. Naši kolegové Vám rádi s nákupem poradí. 

Rámečky - naše srdeční záležitost! Jedná se o rámeček o dvou flexibilních průhledných membránách. Mezi ně vložíte Vaše mince, ale i jiné sběratelské předměty, třeba Vaše autíčka z dětství! Pokud si do rámečku nebudete chtít vystavit Vaši firemní Octavii, z formátů v našem eshopu si jistě vyberete.

Numismatické album – skladný pomocník

Pokud je Vaše numismatická vášeň v pokročilém stadiu a nechcete si rámečky vytapetovat byt, doporučujeme svěřit sbírku Albu. Národní Pokladnice nabízí kroužková alba, alba na rámečky s mincemi, alba na bankovky, alba na mince v kapslích, bez kapslí, dokonce i cestovní alba. Pokud již alba máte, můžete si jen dokoupit mincovní obaly. Zkrátka variant a designů je mnoho. Všechna mincovní alba naleznete zde!

Mincovní boxy, kufry kazety

Jestliže jste srdcem estét a toužíte po skutečně reprezentativním uložení Vaší sbírky, určitě se podívejte do této kategorie. Najdete tu praktické a elegantní mincovní boxy, které se stanou nepostradatelným pomocníkem na Vašich cestách, třeba po numismatických veletrzích. Vaše mince i bankovky budou skvěle vypadat, ale zejména budou v bezpečí! Kategorii navštivte určitě i v případě, plánujete-li někomu numismat darovat. Taková mince k narození dítěte, dárek k výročí nebo jinému životnímu jubileu si zaslouží speciální balení. Úhledné uložení nabízí kazety na mince nebo boxy z leštěného dřeva.

Optika - každý správný sběratel je tak trochu Sherlock!

Do základní výbavy každého sběratele neodmyslitelně patří lupa. Musíme uznat, že sortiment v této kategorii nás skutečně překvapil! Najdete tu lupy s akrylovou čočkou, lupy s mikroskopem, lupy s led svícením, ale i vysoce profesionální digitální mikroskopy! Design numismatického příslušenství je navíc více než povedený a tak nebudete vědět, zda se kochat Vaší sbírkou nebo novým optickým pomocníkem!

Další pomocníci pro numismatiky

V poslední záložce nabídky najdete další praktické věci, jako digitální váhy na vážení mincí, svítilny, ale také komplexní sady pro začínající sběratele, které mohou být dokonalým dárkem pro Vaše blízké!

Všechny kategorie numismatického příslušenství najdete tady: https://www.narodnipokladnice.cz/prislusenstvi

 

Příjemný lov!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.