Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

S velkým potěšením Vám dnes představujeme další nádhernou medaili z Fairmined zlata! Fairmined zlato, chcete-li certifikované zlato, je nejen komoditou s rostoucí tendencí. Je také zlatem, které pomáhá!

Fairmined zlato je těženo v malých dolech třetího světa. Zlato, ze kterého byla vyražena dnes představovaná emise, bylo vyraženo v Kolumbii. Mimochodem, stejný důl dodává zlato na ražbu Nobelovy cenu míru, kterou již tradičně razí naše mateřská společnost, sídlící v Norsku.

Proč kupovat Fairmined zlato?

V mnohých lokalitách Jižní Ameriky, Asie a Afriky je těžba zlata jedinou možnou obživou. Horníci často pracují v nebezpečných podmínkách, přichází do styku s agresivními chemikáliemi, které poškozují jejich zdraví i životní prostředí. Jejich vybavení mnohdy nesplňuje bezpečnostní regule. Do stísněných důlních prostor, kde nemohou pracovat dospělí, jsou posílány děti. Přesto, že v těchto drobných dolech pracuje až 90% světových horníků, jejich mzdy sotva pokryjí základní potřeby rodin, závislých na příjmech z těžby.

Certifikace dolů celý systém nezodpovědné těžby od základu mění!

Za změnu v rizikových oblastech těžby bojuje Aliance pro zodpovědnou těžbu (ARM). Snahou ARM a jejich partnerů je povýšit těžbu zlata na boj za dobro! ARM poskytuje malým důlním společnostem certifikaci, která je garancí zodpovědnosti malých těžebních společností ke svým horníkům. Vedení dolů je povinováno poskytnout svým zaměstnancům bezpečné a příjemné pracovní prostředí. Díky certifikaci je možné podporovat celé místní komunity a jejich sociální rozvoj, udržitelnost a ochranu životního prostředí, napojení malých dolů na světové dodavatele, výkup zlata za férové ceny, transparentnost a obnovu zdravé ekonomiky v rozvojových zemích.

Malé těžební organizace přijímají společně s certifikací také obrovský společenský závazek. Jejich odvaha, zodpovědnost a nezlomné úsilí, které přísné standardy certifikace vyžadují, jsou však odměněny úsměvy spokojených horníků a úspěchy, kterými posouvají dál nejen samotné doly a komunity kolem nich, ale i celou společnost.

Nová medaile z Fairmined zlata právě teď v naší nabídce!

Každý rok se naše Fairmined rodina rozroste o jeden zlatý přírůstek. Rozhodování, které téma si zaslouží ražbu z Fairmined zlata, bylo letos snadné. Již za pár týdnů oslavíme 100 let od vzniku Československa. Tato událost je bezesporu nejvýznamnějším výročím posledních let. Připomeneme si okamžik, který navždy změnil naši historii. Okamžik, který nám zajistil svobodu. A právě výsada svobody tvoří paralelu s posláním projektu Fairmined. Díky implementaci standardů Fairmined přitéká do zemí třetího světa stále více finančních prostředků. Prostřednictvím těchto financí dochází k pozitivním společenským, environmentálním a kulturním změnám. Vlivem těchto změn se stávají ekonomiky nezávislejšími a lidé svobodnějšími.

Posláním letošní Fairmined emise je proto ochrana svobody a nezávislosti, jakožto nejvyšší společenské hodnoty.

Mincovním kovem medaile je ryzí zlato 999/1000  a průměr 25 mm. Celá emise je zpracována v nejvyšší mincovní kvalitě a ražená speciálním leštěným razidlem. Výjimečnost této emise je také podtržena unikátním číslem na hraně, které současně potvrzuje velmi nízkou limitaci – pouhých 100 exemplářů pro celý svět.

 

Chcete-li vlastnit jednu ze 100 Fairmined medailí na světě a současně pomoci rodinám horníků na cestě k světlejší budoucnosti, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 810 100 500.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.