Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Vánoce jsou tady už za pá dnů. Proto jsme pro Vás připravili několik vánočních tipů. Nevybírali jsme jen kousky s vánoční tematikou, ale též emise, které se perfektně hodí jako dárek pro Vaše blízké.

Strom života – hluboká symbolika podle Gustava Klimta

Strom životaVánoce jsou svátky hojnosti. Naše domácnosti zdobíme pestrobarevnými ozdobičkami, oblékáme se do svetrů s typickými vánočními ornamenty. S emisí, kterou Vám dnes představíme,  můžete ozdobit i sebe samé nebo Vaše blízké. Představujeme Vám jedno z nejkrásnějších ornamentálních děl slavného malíře Gustava Klimta- Strom života. Klimtovo dílo je nejen krásné, ale ukrývá také hlubokou symboliku. Spirálovité zatočení větví symbolizuje věčnost a celistvost života. Strom životaRozpětí stromu, které zabírá celé plátno, má reflektovat spojení mezi zemí, nebem a podsvětím. Černý pták uprostřed plátna připomíná prchlivost okamžiku - vše co začne, také jednou skončí. Krásnou symboliku Klimtova díla nyní můžete předat svým blízkým prostřednictvím jedinečného numismatu a šperku v jednom! Numismat byl zpracován ze tří drahých kovů - zlata, stříbra a rhodia. Numismat si navíc můžete zavěsit na krk jako originální přívěšek. Pokud Vás tento tip na dárek zaujal, můžete si jej rezervovat na tel. čísle 810 100 500. Naši kolegové Vám rádi zodpoví všechny Vaše otázky.

Mrazík uložený v matrjošce

Mrazík na stříbrné minciMezi nové a již nyní velmi vyhledávané zimní emise patří také “Mrazík”. Mrazík, chcete-li Děda Mráz,  je v Rusku velmi populární postavou. Podle slovanské mytologie přináší Mrazík sníh a mráz. Na saních tažených bílým koňským spřežením vozí dětem dárky.

Pečlivě kolorovaná mince s vyobrazením Mrazíka je ražena z 1 unce ryzího stříbra. Hmotnost numismatu tedy odpovídá 31,1 g. Stříbrná mince o nominální hodnotě 5$ vyniká kromě oblíbeného vánočního námětu také formou prezentace. Mince je totiž uložena do dřevěného vejcovitého boxu, který nápadně připomíná typickou ruskou panenku Matrjošku. V první panence je uložen Certifikát autentičnosti a v druhé stříbrná mince.

 

Anděl vítězství – emise oslavující světový mír

Anděl vítezstvíStříbrná mince Anděl vítězství sice není tradiční vánoční emisí, ale s Vánoci ji pojí poselství míru, které ztělesňuje postava anděla.

Vánoce jsou svátky míru, lásky a klidu. Stejné hodnoty vyjadřuje i téma této krásné stříbrné mince. Ta byla emitována při příležitosti 100. výročí první světové války. Dominanta kompozice, vyobrazení anděla, který podpírá padlého vojáka, je inspirována slavnou bronzovou sochou, vztyčenou v Montrealu po skončení I. světové války jako věčná připomínka deseti tisíců hrdinů, kteří položili své životy za budoucnost v míru. Na aversu mince je vyražen portrét britského krále Jiřího V., dědečka současné britské královny Alžběty II., který vládl právě v době I. světové války ve Spojeném království a  v britských dominiích. Motiv vyniká zejména díky průměru 76,25 mm, kterého bylo dosaženo ražbou do 10 uncí ryzího stříbra!

Tichá noc – kouzelná koleda, bez které by se Vánoce neobešly

Tichá nocTichá noc je jedna z nejznámějších a nejkrásnějších vánočních koled. Poprvé zazněla roku 1818 v rakouském městě Oberndorf nedaleko Salzburgu. Letos si tedy připomínáme už 200 let od jejího prvního uvedení. Autorem textu písně je Joseph Mohr. Arnsdorfský učitel a varhaník Franz Xaver Gruber zkomponoval před Vánocemi 1818 k básni melodii. Píseň se okamžitě stala velmi populární, ačkoli byla poprvé představena pouze v doprovodu kytary. Dnes je přeložena do 300 jazyků a nářečí. Kaple Tiché noci v Oberndorfu je dnes vyhledávanou turistickou atrakcí, zejména před Vánocemi. Půvab této koledy můžete nyní obdivovat na výroční zlaté minci, ražené v nejvyšší mincovní kvalitě.

Všechny zde představené vánoční emise jsou součástí naší nabídky. Máte-li zájem o rezervaci některé z nich, kontaktujte prosím naše ochotné kolegy na tel. čísle 810 100 500. Rádi Vám poskytnou bližší informace.

Přejeme Vám krásné Vánoce!

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.