Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismatika už dávno není doménou jen našich dědečků. Sběratelství je hojně rozšířeno napříč generacemi. Sbírají staří, mladí, muži i ženy. Numismatika je krásný koníček. Mnohdy jde o mnohem víc než hromadění drahých kovů ve formě mincí a medailí. Díky numismatice poznáváme historii a životy našich předků. Přijímáme role detektivů, když hledáme kousky do našich sbírek. O numismaty se s láskou staráme, čistíme je, konzervujeme a pátráme, za jakých okolností byly vyraženy a proč. Numismaty můžeme také darovat našim nejmenším v podobě mince do kolébky!

Poslední roky se k nám vrátila krásná tradice – mince do kolébky. Tento zvyk vznikl už v období renesance. Tehdy příbuzní či rodinní přátelé vítali na světě novorozence ozdobnými zlatými knoflíky. Později nahradily knoflíky stříbrné a zlaté mince. Asi nejznámějšími mincemi do kolébky se staly zlaté dukáty.

Mince z drahých kovu měly miminku přinést štěstí, bohatý život a ochránit jej před bídou a chudobou. Nikdo přesně neví, kdy a proč tradice vznikla, ale traduje se, že se lidé inspirovali příběhem tří králů. Právě jeden z nich věnoval Ježíškovi v Betlémě dar v podobě zlata. Ať je to pravda nebo ne, dárek v podobě zlaté či stříbrné mince jistě neurazí. Pokud na staré zvyky a tradice nevěříte, jistě s námi budete souhlasit, že drahý kov je v dnešní nejisté době dobrou investicí do budoucna. Cena zlata a stříbra rok od roku stoupá a alternativní investice se stávají u nás i ve světě stále oblíbenější.

Mince do kolébky, tedy první dárek pro miminko je nejen milou pozorností, ale také poselstvím, že Vám na novém přírůstku skutečně záleží. Zlatá či stříbrná mince může díky stoupající hodnotě drahého kovu obdarovanému jednou pomoci nebo se stane součást rodinného pokladu, předávaného z rodiče na děti.

Mince pro miminka už jsou na trhu dobře dostupné. Doporučujeme však vybírat si z nabídky ověřených dodavatelů. Za kvalitu a provedení mince by měl dodavatel ručit Certifikátem autentičnosti, kde jsou uvedené všechny parametry numismatu. Na tomto dokladu by měly být uvedeny informace o ryzosti kovu, emitentovi, hmotnosti a průměru mince.

Na českém trhu existují také dodavatelé, od kterých si můžete objednat mince z produkce prestižních světových mincoven. Mezi tyto patří i například česká Národní Pokladnice. V nabídce této společnosti najdete například krásnou zlatou minci do kolébky,  jež je zasazená do srdce plyšového sloníka.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.