Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Je tu rok 2019 a podle lunárního kalendáře vystřídá vládu sympatického psa zemské prase. Prase, chcete-li vepř, nastoupí na pomyslný trůn 5. února a setrvá na něm až do 24. ledna 2020. Pokud Vás zajímá, jaké změny nám toto zvíře přinese, čtěte dál.

Jak vlastně funguje lunární kalendář?

Vznik tohoto starého astrologického nástroje se datuje až do roku 2637 př. n. l. V dnešní době se stále používá v Asii, i když se většinu času současně používá i gregoriánský kalendář. Čínský Nový rok se ve většině asijských zemí však stále řídí dle tradičního lunárního kalendáře. Název “lunární” napovídá, že jeho fungování je odvozeno od pohybu měsíce.  Zvěrokruh lunárního kalendáře je tvořen zastoupením 12 zvířat: potkana, buvola, tygra, králíka, draka, hada, koně, kozy (ovce), opice, kohouta, psa a konečně prasete.

Jaký bude rok Prasete a jací jsou lidé narození v jeho znamení?

Horoskop slibuje, že rok 2019 bude rokem dobré vůle. Prase nám připraví dobrou půdu pro obchod a rozvoj průmyslu. Nejspokojenější prý budou intelektuálové a finančníci. Hvězdy však též nabádají k opatrnosti při finančních operacích a k eliminaci impulsivního rozhodování. Prase totiž mimo jiné disponuje značnou dávkou tolerance pro všelijaké podvodníky. Protože se jedná o poslední rok tohoto cyklu, doporučuje se hojně odpočívat a přehodnotit předcházejících 11 let, aby byl začátek nového cyklu odlehčený.

Říká se, že člověk narozený ve znamení Prasete je rytířský, svědomitý, upřímný a vždy ochotný pomoci. Nikdy nezradí a nezklame. Je však také naivní a důvěřivý a díky tomu také lehce zmanipulovatelný. Nechá se lehce oklamat a své prohry přijímá se stoickým klidem. Je tolerantní k chybám a slabostem druhých. Je dobrým hráčem, ale nejde mu jen o výhru a umí přijmout porážku.

Oslavy čínského roku budou velkolepé!

Na oslavy nového roku se Číňané důkladně připravují. V celé zemi se konají velkolepé oslavy, probíhají návštěvy mezi rodinou a přáteli, uklízejí se domácnosti a na kliky se věší zvonky a další cinkátka, které mají vyhnat z bytů a domů zlé duchy.

Zajímavostí je, že některé Číňanky si dokonce objednávají fiktivní partnery, které následně představují svým rodinám. Jejich počin má vzbudit dojem spořádanosti a vyrovnanosti, na který je kladen v Číně velký důraz.

Rok prasete oslavuje mince z 5 uncí ryzího stříbra a pravou perletí!

Rok prasete oslavuje mince z 5 uncí ryzího stříbra a pravou perletí!Během oslav začátku lunárního roku se objevuje vyobrazení prasete snad všude, dokonce i na mincích a medailích. A protože Vám chceme přinášet především novinky ze světa numismatiky, dovolte nám představit novou stříbrnou emisi s názvem „Rok lunárního prasete“.

Mince, kterou Vám dnes představujeme, byla vyražena z 5 uncí ryzího stříbra. Propracovaný motiv prasete na aversu vyniká díky impozantnímu průměru 65 mm a podkladu z pravé perleti. Revers zdobí tradiční portrét britské královny Alžběty II. Tato výjimečná emise je každoročně dychtivě očekávána sběrateli z celého světa. Její výjimečnost ještě podtrhuje nízká limitace, pouhých 888 kusů pro celý svět.

Chcete-li se stát hrdými majiteli této exklusivní mince, neváhejte kontaktovat naše zákaznické oddělení na tel. čísle 810 100 500.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.