Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Jste obdivovateli malířského umění a současně jste podlehli kouzlu sběratelství? Už několikrát jste řešili dilema, zda investovat do uměleckého plátna či rozšířit Vaši numismatickou sbírku? Vadí Vám, že Vaše sbírka mincí je proti plátnům tak trochu titěrná a pokud si na ní nevezmete lupu, vidíte jen pár lesklých koleček? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli ANO, věřím, že následující řádky Vás potěší!

I my v Národní Pokladnici jsme milovníky umění. A protože pracujeme s opravdu šikovnými dodavateli, jejichž dílny a technologie představují vrchol dostupných možností, rozhodli jsme se pro vydání mince, která bude současně dokonalou reprodukcí původního díla malíře, kterého všichni dobře známe! Ano, je to Alfons Mucha! Nejoslavovanější secesní malíř své doby, ornamentalista, zručný grafik, návrhář šperků, interiérů, kostýmů, nejslavnější autor reklamních plakátů a věčný obdivovatel ženské krásy.

Letos si totiž připomínáme 80 let od úmrtí tohoto světoznámého multifunkčního výtvarníka. Chtěli jsme vzpomenout na jeho nejšťastnější léta, plná věhlasu, hojnosti a tvůrčí plodnosti. K tomuto štěstí významně přispěla tiskárna Champenois, pro kterou vytvořil přes 100 reklamních plakátů a díky štědrému platu se mohl naplno autorsky rozvíjet. Dílo, které jsme vybrali pro mincovní obraz je proto F. Champenois. Plakát, který Mucha pro tiskárnu vytvořil, je považován za jedno z nejkrásnějších litografických děl. Na plakátu je znatelně vidět Muchův zájem o dekorativnost a snaha o to, aby díla byla líbivá pro oko. Muchův stylizovaný, ale velmi detailní přístup činil reklamní plakáty působivé, výrazné a současně velmi krásné.

Aby Muchovo dílo na minci vyniklo, bylo třeba vytvořit skutečně velkou plochu. Rozměr mince je proto nadstandardních 275 x 395 mm. Na výrobu kolorovaného mincovního obrazu bylo použito 1 kg ryzího stříbra. Stříbrný obraz je zasazen do gigantické speciální kapsle v luxusní dřevěné kazetě. Mince je dodávána v balení se speciálními stojánky, které dovolí její reprezentativní vystavení. Revers mince pak ozdobil portrét britské královny Alžběty II. Pro sběratele bude jistě i velmi zajímavá limitace, která čítá pouhých 300 mincovních obrazů pro celý svět.

Alfons Mucha se prostřednictvím svých děl snažil zpřístupnit krásu umění co nejširší veřejnosti. Svůj um nešetřil jen pro ty, kteří ho zaplatí. Ve svých dílech se soustředil zejména na krásu ženských těl, dekorativní prvky, symboliku a vlastní estetické ideály. Jeho rukopis se stal tak typickým, že se z něj stal originální styl, který je dnes znám jako „styl Mucha“.

Jsme moc rádi, že můžeme jeho slavné dílo F. Champenois nabídnout prostřednictvím 1 kg stříbrné mince i Vám! Pokud si budete přát získat více informací, neváhejte kontaktovat naše zákaznické oddělení na tel. čísle 810 100 500.

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.