Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Právě teď je v naší mincovně pořádně horko! V tuto chvíli probíhá Ražba dne – každoročně nejžádanější emise z celé naší nabídky. Razíme pro Vás 1919 stříbrných uncových medailí v rekordním čase – za 24 hodin! Dnešní emise patří M. R. Štefánikovi, renesanční bytosti novodobé historie a letošnímu vítězi ankety Největší Slovák! 

Poslední dva roky jsou na významná výročí skutečně plodné. Dnes 4. května, si připomínáme 100. výročí Milana Rastislava Štefánika, odvážného Slováka, který stál u zrodu samostatného Československa. Štefánikovi bylo věnováno tisíce stran krásných knih a mnoho našich vzpomínek při oslavách jeho činů. Jeho nezaměnitelný charakter, nezlomnou vůli a myšlenky, které dokázal proměnit v činy, nám připomínají výstavy, fotografie, muzejní expozice, přednášky a školní učebnice.

I my, v Národní Pokladnici se snažíme přispět k tomu, aby se jeho odkaz stal nesmrtelným! Rozhodli jsme se věnovat mu proto letošní ražbu dne! Dnes, čtvrtý květnový den si totiž připomínáme 100 let od chvíle, kdy nás navždy opustil.

Zatímco Vy čtete tyto řádky, v naší mincovně to bzučí jako v úlu! Naši zaměstnanci plní mimořádně obtížný úkol, razí 1919 kusů stříbrných uncových medailí se Štefánikovým nejznámějším portrétem. Přijde-li Vám to jako standardní zadání, doplníme, že součástí požadavku je, aby celá emise byla vyražena v jeden jediný den, v den výročí – tedy dnes!

Přesto, že v mincovně pracují odborníci na slovo vzatí, tento úkol je zaměstnává od brzkého rána. Pamětní medaile jsou totiž raženy z 1 unce ryzího stříbra v nejvyšší mincovní kvalitě, leštěným razidlem. Taková úprava vyžaduje opatrné zacházení s každým jediným exemplářem. Na medaile je roztírána diamantová pasta, která je následně ručně rozleštěna. Právě tato úprava propůjčuje numismatům oslnivý lesk a zrcadlový povrch.

Tradice projektu Ražba dne není sice nijak dlouhá, ale jedná se o nejžádanější ražbu z našeho portfolia. O velkém zájmu svědčí rychlost, s jakou jsou medaile každoročně vyprodány. Ražba dne v roce minulém byla představena 28. října, při příležitosti 100. výročí vzniku Československa a už 30. října byla beznadějně rozebrána. Nadstandardní poptávka veřejnosti je způsobena nejen zajímavými okolnostmi ražby, ale také dokonalou kvalitou a především tématem a nízkou limitací.

Ražba dne - 100. výročí Milana Rastislava ŠtefánikaDesignu letošní Ražby dne se ujal respektovaný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD. Na aversu medaile je Štefánikův nejznámější vojenský portrét, který zdobí roky 1919 – 2019 odkazující na 100. výročí od jeho úmrtí a slovenský znak. Na reversu je umělecké vyobrazení artefaktů, které Štefánika výmluvně charakterizují: pamětní mohyla na vrchu Bradlo v Myjavské pahorkatině a dvojplošník pod hvězdným nebem. Výjevy mají připomínat Štefánikovu vášeň pro astronomii, pilotování, ale také leteckou katastrofu, která se mu stala osudnou.

Pokud Vás Ražba dne zajímá a přejete si být jedním z mála šťastných majitelů, pokračujte prosím na tuto rezervační objednávkovou stránku.Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.