Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Numismaty mají ve společnosti nepostradatelné místo už celá staletí. Přesto, že jsou dnes fyzické peníze často nahrazovány bezhotovostními platbami, krypto měnou a jinými metodami směny, všechny své funkce jistě v budoucnu neztratí. Mince a medaile mají kromě praktického využití také funkci archivářskou.

Numismaty jako archiv dějin

Od pradávna jsou mince ozdobeny portréty bohů, panovníků a uznávaných autorit. Mince a medaile připomínají historické milníky mnoha národních kultur, ale také významné památky, události a výročí. Pomocí numismatů můžeme sledovat bohatá historická fakta.

V posledních letech jsme si připomněli několik významných lokálních výročí. Věříme, že pamětní mince a medaile suplují kronikářskou funkci. Otiskneme-li historická fakta do půvabné medaile z drahého kovu, zanecháváme elegantní zprávu o našem bytí dalším generacím.

Stříbrná sada zušlechtěná ryzím zlatem připomíná milníky české historie!

Sada medailí Významná výročí naší země v ryzím stříbře

Dnes bychom Vám rádi představili sadu tří stříbrných pamětních ražeb zušlechtěných 24karátovým zlatem. Pamětní medaile vzpomínají na 95. výročí vzniku první republiky, 20. výročí založení České republiky a 180. výročí české hymny. Autorem všech tří motivů je známý český medailér Vladimír Oppl.

Avers prvního numismatu, který připomíná 95. jubileum První republiky je portrét tehdejšího prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Revers nese znak Československé republiky.

Druhá medaile, emitovaná k 20. výročí vzniku České republiky, nese originální vyobrazení národního stromu, lípy. Majestátnost, síla, soudržnost a pevné kořeny lípy symbolizují český národ. Kompozice medaile je doplněna drobnou siluetou Pražského hradu, který neodmyslitelně patří k panoramatu našeho hlavního města. Revers medaile je zaplněn heraldickými zvířaty z velkého státního znaku a trikolorou.

Jubilejní sadu uzavírá pamětní ražba uctívající 180. výročí české hymny. Hlavními motivy aversu jsou noty a slova skladby „Kde domov můj?“. Dále je zde vyobrazen podpis Františka Škroupa z původního notového skriptu a rozkvetlá větev ovocného stromu symbolizující úryvek z hymny. Revers numismatu vyobrazuje plastickou trikoloru ve tvaru mnohocípé hvězdy v popředí s českým lvem.

Celá výroční sada je vyražena z ryzího stříbra (999/1000). Pamětní medaile jsou navíc zušlechtěny 24 karátovým zlatem. Chcete-li mít ve své sbírce opravdový skvost, navštivte tuto stránku!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.