Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

To, že Gabriela Koukalová reprezentovala naši zemi v Biatlonu, určitě víte! Zřejmě také víte, že její kariéra byla mimořádně úspěšná, a že si ze Zimních olympijských her přivezla dvě stříbrné medaile. Možná ale nevíte, že Gabriely rozsah je mnohem širší. Nedávno překvapila svou účastí v oblíbeném televizním pořadu StarDance a dnes Vás možná překvapí znovu! Gabriela se totiž věnuje medailérskému řemeslu a jde jí to skvěle! O jejích uměleckých kvalitách se můžete přesvědčit sami a bez rizika. První výtvarné medailérské dílo Gabriely Koukalové můžete získat jen za cenu poštovného a balného! Jubilejní pamětní ražba bude dostupná jen a pouze v naší nabídce.

Gabriela Koukalová při práciOficiální představení výsledku naší spolupráce s bývalou špičkovou biatlonistkou proběhlo teprve včera na veletrhu Sběratel. Gabriela vytvořila motiv jubilejní pamětní ražby, věnované Alfonsu M. Muchovi! V letošním a příštím roce si totiž připomínáme významná životní jubilea tohoto secesního génia.

Přesto, že se jedná o autorčin první výtvarný medailérský návrh, Gabriela není ve světě mincí a medailí úplným nováčkem. Všestranně nadanou Koukalovou totiž rodiče nepodporovali jen ve sportu, ale též v rozvoji výtvarných schopností. Gabriela proto vystudovala obor Ražená mince a medaile na Vyšší uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Po nedávném ukončení kariéry profesionální sportovkyně má nyní znovu prostor věnovat se výtvarnému umění.

„Vztah k umění mám od malička velmi kladný i díky rodičům, kteří mě k němu vedli z mnoha důvodů. Věřím, že toto odvětví má na společnost větší vliv, než jsme si schopni uvědomit. Rozvíjí v nás spoustu stránek tak, jako nic jiného v našem životě. Umění nás dělá vnímavější, rozvíjí naši představivost, citlivost, empatii, usnadňuje komunikaci mezi námi a mohla bych dlouho pokračovat. Líbí se mi, že umění nemá hranice a zobrazuje i lidské stránky, nebo stránky života, které jsou tabuizovány, a tím vyvolává společenské diskuze a zvyšuje šance věci měnit.“   – Gabriela Koukalová

Alfons Mucha - pamětní medaile zdarmaJubilejní pamětní ražba nese autorské zpracování portrétu secesního mistra Alfonse M. Muchy. Předním poselstvím Muchových děl bylo zachytit krásu z pozemského světa a zprostředkovat ji co nejširší veřejnosti. Stejný cíl si klademe i my v Národní Pokladnici. Jubilejní pamětní ražba je proto ZDARMA! Abychom zabránili zneužití nabídky, limitovali jsme objednávku jedním kusem na objednavatele. Za základní verzi pamětní medaile, ražené z mědiniklu zaplatí zájemci jen poštovné a balné 89 Kč. Náročnější sběratelé si mohou přiobjednat barevnou aplikaci, tzv. kolorování za cenu 299 Kč a příslušenství ve formě plakátu v „Mucha“ stylu a Certifikátu autentičnosti za 79 Kč.

Chcete-li vlastnit vzpomínku na kulturní odkaz jednoho z největších umělců všech dob a k tomu první medailérský počin slavné Gabriely Koukalové, navštivte náš rezervační systém www.alfons-mucha.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.