Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Poptávka po mincích a medailích v posledních letech na tuzemském trhu raketově stoupá. Zájemce přitahuje zajímavá kombinace luxusu, investice, poznání a vášně. Numismatika nabízí mnoho možností. Sběrateli se tak dnes nestávají pouze rentiéři, ale i obyčejní lidé s obyčejným platem.

Narůstající popularita numismatiky má hned několik příčin. První je zakotvena v ekonomické stabilizaci státu. Lidé se stále častěji poohlížejí po možnostech, kam své peníze uložit. Numismatické investice se v posledních letech dobře zhodnocují, mince a medaile jsou snadno skladovatelné, přenositelné a díky vzrůstající poptávce lákají také slušnou likviditou.

Dalším důvodem je také odchod na věčnost silné generace sběratelů. Dědici uvolňují numismatické sbírky zpět do oběhu. Nabídka se rozrůstá také o úlovky „detektorových“ nadšenců. A protože poptávka roste, trh se ji snaží uspokojit a nabízí donedávna nevídané příležitosti.

Hnacím motorem sběratele je ale především emocionální zisk. Ti z Vás, kteří již nějakou sbírku mají, či kompletují, nám jistě dají za pravdu. Investiční rovina je příjemným bonusem, prim však hraje touha a vášeň! Sběratelé touží po celku, komplexní sbírce. Chtějí poznávat, hledat, objevovat a diskutovat. Sběratelství je krásným a ušlechtilým koníčkem. Prostřednictvím mincí a medailí je konzervováno kulturní dědictví a díky sbírkám je dostupné pro další a další generace.

Nyní se vraťme k nabídce. V úvodu jsme zmínili, že sběratelství už není jen výsadou bohatých. Abyste vytvořili zajímavé portfolio, není nutné hned nakupovat historické zlaté mince. První rada zní: sbírejte to, co se Vám líbí. Pro Vaši sbírku si zvolte téma, které Vás baví, ke kterému máte vztah a toužíte se o něm dozvědět víc. Obecně platí, že sběratelsky hodnotnější jsou ucelené sbírky než jednotlivé numismaty, které nepojí tematická nebo časová souvislost. Můžete si vybrat například jedno historické období, kupříkladu mince vydané za Marie Terezie. Zajímá-li Vás britská historie, můžete vsadit třeba na mince Sovereign. V poslední době se na trhu objevila novinka – keltské mince. Mohou za to právě nadšenci s detektory, kteří díky pípajícím přístrojům dobývají dávno ztracené poklady. Perfektním řešením pro ty, kteří si nemohou dovolit investovat do sběratelství desetitisíce, mohou být sbírky pamětních medailí.

Unikátní příležitost získat takovou sbírku nabízí právě Národní Pokladnice. Naše portfolio v minulém roce obohatila krásná sbírka stříbrných pamětních medailí k 100. výročí vzniku Československa.

Sbírka má kromě chytlavého tématu a nízké limitace (5000 sbírek) také mnoho dalších výhod. První dobrou zprávou je nízká cena. Úvodní pamětní medaili pořídíte za 890 Kč a další ražby za necelých 1800 Kč. Národní Pokladnice umožňuje postupné sbírání, bankrotu se tedy obávat nemusíte. Kdybyste se nedej bože i přesto dostali finančně do úzkých, kolekci můžete kdykoli přerušit či úplně zrušit bez jakékoli sankce. Velmi zajímavou přidanou hodnotou je výtvarná stránka pamětních medailí. O autorství se podělili hned dva slavní medailéři: česká medailérská legenda Vladimír Oppl a vynikající slovenský rytec Miroslav Hric.

Kolekce Historie Československa Vás bude bavit nejen po výtvarné stránce, ale také po stránce faktické. Všem svým odběratelům zasíláme velice podrobné průvodní dopisy.

Všechny pamětní medaile ze sbírky jsou raženy z ryzího stříbra 999/1000 a každý sběratel obdrží zdarma velice slušné sběratelské příslušenství včetně Certifikátů autentičnosti. Všechny informace jsou k dispozici zde.

Ještě váháte?

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.