Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Dle statistik se lidé v Evropě mají čím dál tím lépe. Štěstí, lásku ani zdraví si sice koupit nelze, ale nebudeme si nic nalhávat, ekonomická stabilita kvalitnímu životu zkrátka prospívá. Jakmile jsou naplněny naše základní fyziologické a tělesné potřeby a cítíme se bezpečně, můžeme se věnovat druhým a sami sobě. A právě tato premisa vysvětluje, proč se lidé čím dál častěji uchylují k sběratelství a tedy i k numismatice. Máme čas! Čas na sebe, své sny, rozvoj a seberealizaci. A máme také prostředky, abychom to vše mohli naplňovat.

Možná tímto způsobem uvažovala australská mincovna Perth, když projektovala naprosto jedinečný design nové mince z 10 uncí ryzího zlata. Emise, kterou Vám dnes představíme, rozhodně není pro každého. Vlastně ani být nemůže. Existuje totiž jen 8 kusů na světě. Toto umělecké dílo je pro obdivovatele umění a krásy. Je pro sběratele, který hledá něco naprosto jedinečného, symbolického, chová v úctě stará rukodělná řemesla a zároveň tleská pokrokům v moderních technologiích.

Už víme, že nová zlatá emise je pro skutečné „fajnšmekry“. Nyní si řekneme, proč.

Tygr, král zvířat nosící štěstí

Tygr - zlatá mince

Zlatá mince nese na reversu trojrozměrný model tygra z 18 karátového růžového zlata Tygr je v čínské mytologii považován za symbol štěstí a jeho vyobrazení najdete nad nejedním vchodem čínských domácností. Jeho úkolem je ochraňovat rodinu, žijící v domě, které zvíře symbolicky střeží. Tygrům se připisuje také velké množství ctností a vlastností, jako je síla, energie, vášeň, odvaha a ambicióznost. Vzor na čele tygra je velmi podobný čínskému znaku pro „krále“, proto je zvíře považováno za vůdce zvěře a vládce hor.

Netradiční 3D zpracování tygra rozhodně není jediným „nej“ této zlaté emise. Ještě zajímavější je složení povrchu trojrozměrného krále zvířat. Tygr je totiž od hlavy až k patě osázen diamanty. Celkem se jedná o 2,98 Kt. A nejsou to jen tak ledajaké diamanty, jde o typ Argyle pink.

Diamanty a smaragdy už nejsou jen pýchou šperků…

Růžové diamanty, označované jako Argyle pink nebyly pro „tygří kožich“ vybrány náhodou. Stejně tak jako tygr (král hor), pocházejí i diamanty z divoké horské přírody. Jejich domovem je západní australská oblast, vzdálená přibližně 3000 km od města Perth. Všechny kameny byly aplikovány na minci ručně, což znamená, že každá ražba z osmičlenné emise představuje jedinečný unikát. Výraz zvířeti dodávají  dva pečlivě vybrané smaragdy z kolumbijských dolů Muzo, které jsou kvalitou těžených kamenů vyhlášené.

Mince, na které tygr hrdě stojí, kvalitou rozhodně nezaostává. Emise byla vyražena v kvalitě Proof z 10 uncí ryzího zlata (323,56 g) a její průměr činí úctyhodných 61 mm. Nominální hodnota byla stanovena na $ 2 000. Mince je tedy oficiálním platidlem. Její hodnota je však samozřejmě mnohonásobně vyšší a navíc by se Vám stejně do peněženky nevešla.

Avers mince je přísně střežen britskou královnou Alžbětou II., respektive jejím posledním, velice zdařilým portrétem.

Jen 8 kusů na světě

Na konec zmiňme, že zlatá mince „Čínský tygr“ je třetí emisí z přísně limitované řady mincovny Perth. V předchozích letech mincovna představila v podobné specifikaci minci s drakem a bájným fénixem. Obě dvě emise si velice rychle našly své majitele po celém světě.

Letošní „Čínský tygr“ byl představen teprve nedávno a tak je možné, že některý z osmi vydaných kusů svůj domov teprve hledá. Národní Pokladnice je oficiálním distributorem mincovny Perth a rádi pro Vás zjistíme o dostupnosti této jedinečné emise více.

Neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 810 100 500, případně emailem na info@narodnipokladnice.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.