Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Masaryk je jednou z nejzobrazovanějších osobností na československých platidlech. Jeho portrét najdeme např. na současné pětitisícovce, na několika historických stokorunách v podání grafických mistrů své doby, na mnoha mincích včetně oblíbené pamětní dvacetikoruny, po které Češi doteď doslova šílí. Dnes si jeho portrét však budete moci konečně detailně prostudovat i bez lupy. Představujeme Vám Masaryka na kilogramové stříbrné ražbě!

Oblíbený motiv z oblíbené Ražby dne

Vzpomínáte si na letošní ražbu dne? Pokud ne, připomeneme, že jde o každoročně nejúspěšnější pamětní ražbu z našeho portfolia. Březnovou ražbou dne jsme vzdali hold Tomáši Garrigue Masarykovi. Celou emisi jsme vyrazili v jediný den – v den 170. výročí od jeho narození. Stříbrná pamětní medaile se Vám líbila natolik, že jsme se rozhodli motiv použít znovu a ve velkém stylu – na dnes představované ražbě z 1 kg ryzího stříbra!

Velkorysá stříbrná ražba dosahuje průměru 10 centimetrů, a proto ji zejména drobnější dámy budou pravděpodobně muset obdivovat v elegantní dřevěné kazetě.

Mladá umělkyně s velkými zkušenostmi

Autorkou motivu aversní i reversní strany je nadaná medailérka Irena Hradecká, DiS., autorka úspěšných emisí pro ČNB, zahrnující např. pamětní minci k výročí operace Anthropoid.

Mladá umělkyně přistoupila k zadání s úctou a prvního československého prezidenta vyobrazila tak, jak byl vídán nejčastěji – s důstojným oduševnělým výrazem, pověstným kloboukem, uhlazenou bradkou i oděvem a typickými kulatými brýličkami.

Na reversu mince jsou vyraženy iniciály TGM. Na pozadí s lipovými listy se pak vyjímají data, označující 170. výročí prezidentova narození. Okruží medaile lemuje nápis „170 let od narození“ a „Pravda vítězí“, heslo, které je od roku 1920 součástí české, posléze československé prezidentské vlajky.

Stříbrný poklad ochrání lípa

Národní tematiku jsme dokonce zopakovali v kazetě, která byla vyrobena z lipového dřeva. Lípa se stala národním stromem pro svou majestátnost, vůni, půvabnou korunu i vlídný stín. Někteří lidé věří, že tento strom dokáže odehnat zlé duchy a umí člověka zbavit ponurých myšlenek. My v Národní Pokladnici věříme, že kazeta precizně ochrání hodnotnou stříbrnou ražbu a dovolí tak předat dál její odkaz – totiž konzervaci historie pro další generace.

Kilogramová stříbrná medaile Tomáš Garrigue Masaryk

Dárky i limitace Vás potěší

Kilogramová stříbrná ražba je limitována pouhými 170 exempláři. Šťastlivci, kteří si stihnou zarezervovat svůj stříbrný numismat dřív, než bude limitace zcela vyčerpána, navíc získají zdarma originální kartu s podpisem autorky a další pamětní numismat. I v tomto případě se jedná o pamětní medaili s vyobrazením Tomáše Garrigue Masaryka, tentokrát v podání Mgr. Art Miroslava Hrice, ArtD., dalšího významného umělce ze světa numismatiky. Medaile odkazuje kromě přínosu TGM, také k 100. výročí Československa, které jsme nedávno oslavovali.

Více informací o 1 kg stříbrné ražbě naleznete zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.