Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Již několik let pro Vás razíme pamětní ražby zdarma. V minulých letech jsme Vám nabídli pamětní medaile k výročí Československa, zrodu československé koruny nebo národní hymny. Letos jsme si pro Vás připravili pamětní ražbu zdarma na počest Tomáše Garrigue Masaryka. Právě on, nesmrtelný symbol morální velikosti a demokratického Československa by tento rok oslavil 170. narozeniny.

Tomáš Garrigue Masaryk a jeho inspirativní osobnost

Tomáš Garrigue Masaryk je ústřední postavou naší novodobé historie. Kdyby nebylo jeho, pravděpodobně bychom neokusili chuť svobody a samostatnosti. Cílem projektu „Pamětní medaile ZDARMA pro každého“ je připomenout milníky a postavy národního bytí a upevnit u veřejnosti vlastenectví a touhu po vědění. Tomáš Garrigue Masaryk byl morálním vzorem a vzdělaným člověkem. Za každých okolností hledal pravdu, ať byla skryta jakkoli hluboko. Byl hlídacím psem demokracie, šarmantním elegánem, obratným diplomatem. Ze všeho nejvíc byl ovšem člověkem, člověkem vstřícným a laskavým, který dal naší zemi novou naději a později i tvář samostatné a svébytné mocnosti.

Pamětní medaile zdarma je souhrnem symbolů národní hrdosti

Na jeho počest jsme vydali krásnou pamětní ražbu, kterou Vám nabízíme zcela zdarma. Autorkou aversní i reversní strany medaile je nadaná medailérka Irena Hradecká, DiS.

Na aversu je vyobrazen portrét TGM v jeho typickém vzezření. Obličej rámují kulaté brýličky, důstojnost a uhlazenost reprezentuje dokonalý knír s bradkou, elegantní klobouk a vázanka. Okruží medaile doplňuje celé prezidentovo jméno a podpis, který byl zpracován dle jeho skutečného rukopisu.

V okruží reversu je vyraženo celé jméno prvního prezidenta a ve středu jeho iniciály. V dolním části okruží vidíme heslo „Pravda vítězí“, které je od 30. března 1920 na vlajce prezidenta Československé republiky a po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky. Vlasteneckou atmosféru autorka dokreslila lipovými listy. Právě lípa je pro svou opojnou vůni, vlídný stín a ochranářskou korunu od nepaměti vnímána jako symbol ochrany, pomoci a lásky. Od roku 1918 je také symbolem národním.

Medaile byla vyražena z mědiniklu a její průměr je 30 mm.

Pamětní medaile T. G. Masaryk zdarma - avers Pamětní medaile T. G. Masaryk zdarma - avers

Pamětní medaile zdarma, poštovné a balné 0 Kč, žádné závazky

Přesto, že pamětní medaile zdarma Vám nabízíme již několik let, ta dnešní má něco navíc! U předchozích ražeb jste platili poštovné a balné. Letos jej zaplatíme za Vás. Objednávkou tak získáte nádhernou vzpomínku na inspirativního muže a neztratíte vůbec nic. Medaile je samostatným produktem a její objednávkou se nezavazujete k žádnému dalšímu odběru.

Zájemci, kteří chtějí Masaryka poznat ve všech jeho osobnostních rovinách si mohou za pouhých 199 Kč volitelně přiobjednat dárkový balíček, který obsahuje originální zakladač, odznak s československou vlajkou, reprodukci historické mapy Československa z roku 1933 a Certifikát autentičnosti.

Tomáš Garrigue Masaryk na pamětní ražbě zdarma na Vás čeká ZDE!

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.